سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان گفت: تکریم شان و جایگاه فرهنگیان و پاسخگویی مناسب به مطالبات آنان لازمه کار در اداره تعاون و امور رفاهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان در دیدار با کارکنان اداره تعاون و امور رفاهی این اداره کل، بر تکریم شان و جایگاه فرهنگیان تاکید کرد و گفت: کارکنان تعاون و امور رفاهی باید با سعه‌ صدر، متانت و ادب پاسخگوی مراجعان باشند و تمام تلاش خود را صرف پیگیری و رفع مشکلات آنان کنند.

خیراله خیرایی افزود: با توجه به اینکه سرمایه اولیه بسیاری از صندوق‌ها از جمله صندوق امداد، ضروری فجر، ذخیره و... متعلق به خود فرهنگیان است، باید حرمت آنان و دانش‌آموزانی که دچار مشکل هستند و مشمول بهره‌مندی از کمک‌های بلاعوض یا وام‌های این صندوق‌ها می‌شوند حفظ شود.

وی بر این نکته تاکید کرد که باید تلاش شود تا تسهیلات رفاهی به فرهنگیان توسعه پیدا کند و ادامه داد : تحقق این هدف با پیگیری و رایزنی امکان پذیر است و نباید وقفه ای در این کار ایجاد شود.

خیرایی، تجهیز مراکز آموزشی رفاهی معلم و مراکز اسکان نوروزی و تابستانی را از جمله اقدامات دیگر اداره تعاون و امور رفاهی عنوان کرد و افزود: باید تاثیر اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در این خصوص برای فرهنگیان ملموس و مشهود باشد.

وی در ادامه سخنان خود بر نهادینه کردن فرهنگ بیمه تاکید کرد و گفت: با توجه به اثرات مثبت بیمه و حمایت های مادی بیمه  در مواقع نیاز باید تلاش شود تا  چتر بیمه در سبد خانوار فرهنگیان گسترده‌تر شده و فرهنگیان نسبت به بیمه عمر، حوادث، آتش سوزی، مسوولیت و سایر موارد اقدام کنند.