استاندار گیلان گفت: افراد بیکار بیشترین خطر را از جهت آلودگی به انواع آسیب‌های اجتماعی احساس می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، مصطفی سالاری در این نشست که با حضور مدیران استانی برگزار شد، با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و قدردانی از زحمات آنان، اظهار کرد: نیروی انتظامی در موضوع مبارزه با مواد مخدر نقش اساسی و اثرگذار دارد.

استاندار گیلان به موضوع پیشگیری به عنوان اصلی‌ترین هدف شورا اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم با این پدیده مبارزه کنیم بایستی راه‌های پیشگیری از آن را ریشه‌یابی کرده و اقدام عاجل صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: علل گرایش افراد به اعتیاد بایستی ریشه‌یابی شود و جهت پیشگیری از آن اقدام گردد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه پرداختن به موضوع پیشگیری به مراتب کم هزینه‌تر و منطقی‌تر است، خاطر نشان کرد: لازم است در این خصوص مطالعات دقیقی با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط صورت گرفته و بهترین تصمیم گرفته شود؛ هر چه در این حوزه بهتر و دقیق تر عمل کنیم شاهد آلودگی کمتر مردم به اینچنین آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

وی با اشاره به معضل بیکاری بعنوان یکی از دلایل بروز آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، خاطر نشان کرد: با ایجاد شرایط امن سرمایه‌گذاری، رفع موانع اداری برای سرمایه‌گذاران و مواردی از این قبیل می‌توانیم برای توسعه فضای اشتغال و رونق کسب و کار در استان گام‌های موثر برداریم.

استاندار گیلان گفت: افراد بیکار بیشترین خطر را از جهت آلودگی به انواع آسیب‌های اجتماعی احساس می‌کنند.

وی استان گیلان را سرشار از مواهب خدادادی عنوان کرد و گفت: باید از این ظرفیت عظیم برای توسعه اشتغال استان استفاده کرده و آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.

سالاری با بیان اینکه بایستی برنامه محور عمل کنیم، گفت: با افق 5 ساله و برش‌های یکساله جهت پیشبرد اهداف عمل کنید.

 سالاری گفت: بخشی از موضوع پیشگیری به عملکرد خود ما معطوف است؛ اینکه چگونه بتوانیم عرصه را برای بروز هرگونه خلاف یا آسیب اجتماعی تنگ کنیم اهمیت بسزایی دارد.

استاندار گیلان در پایان سخنانش با بیان اینکه لزوماً نباید فقط نگاهمان به بخشنامه باشد، گفت: می‌توان در برخی موارد با نگاه خلاقانه و مبتکرانه عمل کرد و نتایج مطلوب گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج