مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: 4 مرکز شبانه روزی از 250 بیمار روان استان قزوین نگهداری میکنند

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا وارثی در شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قزوین از راه‌اندازی یک مرکز نگهداری از بیماران روان در استان خبر داد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر تعداد پذیرش بیماران اعصاب و روان در بهزیستی روند رو به رشدی داشته است.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از هزار و 400 مددجوی بیمار روان تحت پوشش بهزیستی استان هستند که 4 مرکز نگهداری شبانه روزی با ظرفیت 60 نفر از 250 بیماران روان نگهداری می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با بیان نقش تاثیر گذار روستاها در ایجاد سلامت اجتماعی افزود: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در بین اهالی روستاها و خانواده‌ها به عنوان نخستین نهاد اجتماعی می تواند جامعه را به سمت سلامت روانی و اجتماعی سوق دهد.

وارثی با اشاره به خدمات سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال ، مسکن ، تحصیل ، حمایت‌های بیمه‌ای و حمایت‌های مستمر و غیر مستمر عنوان کرد: بیشترین عامل افزایش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، مشکلات اقتصادی ، اشتغال و عدم مهارت های زندگی در بین جوانان است.

وی بر ضرورت توسعه امکانات فرهنگی و اجتماعی در روستاها تاکید کرد و آمادگی بهزیستی استان را در خصوص گسترش احداث مسکن خانواده‌های دارای چند عضو معلول در روستاها اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: استان قزوین با وجود فعالیت 4 مرکز نگهداری از بیمارن روان همچنان نیازمند افزایش مراکز نگهداری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج