سه تن از رو سای هیات های ورزشی گیلان با حضور در صحن جلسات شورای اسلامی شهر رشت خواستار حمایت و توجه یکسان اعضای شورای شهر رشت به تمامی هیات های ورزشی استان شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، رئیس هیات کشتی گیلان در ابتدای این دیدار اظهار کرد: ورزش گیلان تنها معطوف به فوتبال نیست و باید از دیگر تیم های ورزشی همچون کشتی و... که در مسابقات ورزشی مختلف موفق به مدال آوری و کسب عناوین می شوند نیز حمایت شود.

نقی هدایتی افزود: با توجه به جایگاه اجتماعی که ورزش فوتبال دارد یقینا باید از حضور تیم های فوتبال شهر و استان حمایت صورت بگیرد اما نباید از دیگر تیم های ورزشی این حمایت ها دریغ شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مبلغ سه میلیارد تومان توسط شورای شهر رشت به هیات فوتبال گیلان کمک مالی انجام شد بیان کرد: این در حالی است که سال گذشته هیچ کمکی از سوی اعضای شورای رشت در راستای حمایت از هیئت کشتی گیلان انجام نشد.

در ادامه این دیدار رئیس هیات بوکس گیلان نیز اظهار کرد: شورای رشت متعلق به همه هیات های ورزشی شهر می باشد.

امین قاسمی پور افزود: ورزش فوتبال مورد حمایت بخش خصوصی است و بیننده و طرفدار فراوانی دارد اما با این حال تیم های فوتبال شهر قادر به جذب اسپانسر نیستند و حال با این شرایط ورزشی همچون بوکس که یقینا نسبت به فوتبال طرفدار کمتری دارد با مشکلات بیشتری مواجه می باشد.

وی با بیان اینکه هیات های ورزشی رشت خواهان نگاه حمایتی شورای شهر هستند تصریح کرد: شورای چهارم رشت از ماده ۱۶ که در اختیار اعضای شورا قرار داشت کمک هایی به هیات بوکس گیلان انجام داد و بعد از آن دیگر اقدامی صورت نگرفت.

امین قاسمی پور خواستار تشکیل کارگروه ورزشی در شورای رشت به منظور شناسایی هیات های فعال ورزشی و مدال آور رشت و گیلان به منظور تقسیم عادلانه بودجه های ورزشی شد.

رئیس هیات کونگ فو گیلان نیز با اذعان به اینکه کونگ فوی گیلان از رتبه بیست و هشتم به رتبه هشتم کشور ارتقاء یافته است گفت: حدود ده ماه است که مسئول این هیئت را بر عهده گرفته ام و طی این مدت به رتبه هشتم کشور ارتقاء یافته ایم.

مجید مهروانی افزود: یکی از کونگ فو کاران گیلانی به علت توانائی و مهارتش به صورت ثابت در تیم ملی کونگ فو عضویت دارد و اخیرا در تیم  کونگ فو بانوان نیز شاهد افتخار افرینی هایی متعدد بوده ایم.

وی با بیان اینکه خواستار حمایت شورای رشت از تیم های ورزشی مدال آور هستیم گفت: امیدواریم در شورای پنجم به این مهم توجه بیشتری مبذول شود و یقینا با سرمایه گذاری بر روی جوانان شاهد شکوفایی استعدادهای ورزشی باشیم.

 در ادامه این دیدار سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از حضور تعدادی از روسای هیات های ورزشی گیلان در ساختمان شورای رشت اظهار کرد: دغدغه هایی که در دیدار امروز با روسای هیئت های ورزشی گیلان مطرح شد بحق می باشد.

فاطمه شیرزاد افزود: تیم های داماش و سپیدرود از قدمت بسیار بالایی برخوردارند و سرمایه های اجتماعی انکار ناپذیر رشت می باشند.

وی با اشاره به اینکه در شورای چهارم حمایتهای خوبی از هیات های ورزشی انجام شد تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی شورای چهارم در این زمینه تلاش های خوبی انجام داد.

شیرزاد با اذعان به اینکه در سال ۹۶ بودجه ای برای هیات های ورزشی و ورزش محلات رشت اختصاص یافته است بیان کرد: مبلغ نهصد میلیون تومان به منظور حمایت از هیئت های ورزشی و ورزش محلات رشت در سال ۹۶ اختصاص یافته است و ان شاا این سرانه بطور عادلانه تقسیم شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت افزود: حمایت از هیات های ورزشی و مدال آوران در دستور کار شورای رشت قرار دارد و باید به این مهم توجه ویژه ای صورت بگیرد.

در ادامه این دیدار رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز با اذعان به اینکه قهرمانان و مدال آوران رشته های مختلف ورزشی موجب نشاط و سرافرازی شهر و استان هستند گفت: امیدوارم به زودی دیداری با هیئت های ورزشی شهر رشت داشته باشیم .

محمد حسن عاقل منش افزود: در برنامه ریزی های آینده یقینا نگاه حمایتی شورا به هیات های ورزشی استمرار خواهد یافت و در بحث ورزش بیشترین رویکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به بحث ورزش همگانی است.

وی با تاکید به نقش تربیت بدنی در ترویج و حمایت از ورزش بیان کرد: در بحث ورزش دو مقوله پایه ای و قهرمانی مطرح است و ورزش قهرمانی الگویی برای علاقه مندان می باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت در حد توان به حمایت از تیم های ورزشی خواهد پرداخت گفت: نگاه شورای پنجم رشت حمایت از تیم های ورزشی می باشد و نهادی همچون تربیت بدنی در حمایت از ورزش در راس امور می باشد.

 در ادامه این جلسه نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز اظهار کرد: در شورای چهارم رشت نیز خواستار توزیع عادلانه بودجه اختصاص یافته به هیات های ورزشی توسط شورا بودم.

حجت جذب افزود: شورای رشت متشکل از یازده نفر می باشد و هر کدام دارای نقطه نظرات مختلفی هستند.

وی با اشاره به اینکه بودجه اختصاص یافته به هیات های ورزشی و ورزش محلات رشت باید مدیریت شود تصریح کرد: این مهم مطالبه به حق هیات های ورزشی است و باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضو هیئت رئیسه کونگ فوی گیلان نیز در این دیدار گفت: یکسری از هیات های ورزشی مظلوم واقع شده اند.

محسن سماکچی افزود: حمایت از ورزش فوتبال امری طبیعی است اما دیگر تیم های ورزشی نیز باید از این حمایت برخوردار شوند.