مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 362 نفر دختر زیر پوشش کمیته امداد ازدواج کردند گفت: به ازای هر نفر از دختران غیر یتیم 3 میلیون تومان و به ازای هر دختر یتیم 5 میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم در کنفراس مطبوعاتی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی یک نهاد مردمی است و تکیه‌گاه آن مردم هستند، اظهار کرد: امروز با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی هر اندازه تلاش کنیم در زمینه برطرف شدن محرومیت و پاسخ به نیاز نیازمندان بسیار مؤثر و مفید خواهد بود.

وی با بیان اینکه 10 درصد رشد در دریافت کمک‌های مردمی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود داشته است گفت: 16 میلیارد و 942 میلیون تومان مجموع کمک‌‌هایی بوده که امسال از مردم در این مدت جمع آوری شده است.  

اکبر میرشکار خاطرنشان کرد: 161 هزار و 344 صندوق صدقه در منازل یا معابر شهری وجود دارد که در 6 ماهه ابتدای سال نزدیک به 5 میلیارد تومان از این صندوق‌ها با عنوان صدقه از مردم دریافت شده که سرانه هر نفر قمی 3 هزار و 856 تومان بوده است که این میزان سرانه نسبت آن به کل کشور دو برابر است.

وی با بیان اینکه کمک‌ها برای هر نفر قمی در 6 ماهه نخست به طور میانگین 13 هزار و 100 تومان بوده است گفت: در حوزه اکرام ایتام و محسنین میزان کمک‌ها نزدیک به 4 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده و میزان زکات‌های مختلف پرداخت شده 700 میلیون تومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان قم عنوان کرد: در حوزه جشن عاطفه‌ها و موضوع اطعام ماه رمضان 2 میلیارد و 600 میلیون تومان و در زمینه طرح‌های مبتنی بر نیاز 4 میلیارد و 400 میلیون تومان کمک شده است.

وی یادآور شد:‌ امسال پیش از آغاز سال تحصیلی مبلغ بین 150 تا 200 هزار تومان به حساب دانش‌آموزان و دانشجویان زیر پوشش کمیته امداد واریز شد.

میرشکار خاطرنشان کرد: 20 هزار و 592 خانوار تا پایان شهریور ماه زیرپوشش کمیته امداد بودند که جمعیتی در حدود 35 هزار و 539 نفر را شامل می‌شود. شهریور امسال نسبت به سال گذشته هفت درصد کاهش مددجو وجود داشته که علت آن تأکید بر حوزه توانمندسازی است.

وی عنوان کرد: در 6 ماهه نخست امسال 5 میلیارد و 600 میلیون تومان برای درمان نیازمندان زیر پوشش هزینه شده که نسبت به سال گذشته 42 درصد رشد داشته است.

وی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان قم با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 362 نفر دختر زیر پوشش کمیته امداد ازدواج کردند گفت: به ازای هر نفر از دختران غیریتیم 3 میلیون تومان و به ازای هر دختر یتیم 5 میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها در روز نوزدهم مهر ماه امسال اظهار کرد: پاکت‌هایی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته بر همین اساس مردم می‌توانند در کنار هزینه‌ها برای تحصیل فرزندان خود مبلغی برای نیازمندان اختصاص دهند.

میرشکار خاطرنشان کرد: مبالغی جمع‌آوری شده به نیازمندان همان مدرسه اهدا خواهد شد. سال گذشته 140 میلیون تومان در مدارس جمع‌آوری شد ولی امسال پیش‌بینی می‌شود مبلغ افزایش پیدا کند.