فرمانده‌ یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان گفت: حفاران غیرمجاز در مسجدسلیمان شناسایی و یک اسلحه‌ شکاری و آلات و ادوات حفاری از آنها کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، حسین بهداروند گفت: باند 7 نفره حفاری غیرمجاز در مسجدسلیمان شناسایی و یک اسلحه‌ شکاری و آلات و ادوات حفاری از آن ها کشف و ضبط گردید.

وی بیان داشت: براساس گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان مسجدسلیمان و با توجه به اخبار واصله مبنی بر فعالیت یک گروه باند حفار غیرمجاز در محدوده‌ی آن شهرستان، راهنمایی‌های لازم توسط این یگان صورت گرفت.

بهداروند با اشاره به این‌که پس از اطمینان از صحت امر، هماهنگی‌های لازم با نیروهای انتظامی و پلیس اطلاعات به‌عمل آمد، تصریح کرد: با وجود بعد مسافت حوالی 70 کیلومتر با وسیله‌ نقلیه و لزوم پیاده‌روی به مدت یک ساعت و نیم در مسیر صعب‌العبور، با همراهی فرماندهی پاسگاه گل‌گیر و جانشین اطلاعات مسجدسلیمان به محل گزارش حفاری عزیمت کردیم.

فرمانده‌ یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان با بیان اینکه چند نفر در محل در حال حفاری مشاهده شدند، اذعان داشت: حفاران که مسلح بودند با مشاهده‌ی نیروها قصد تیراندازی داشتند که با عکس‌العمل مشترک و سریع نیروهای انتظامی، اطلاعات و یگان حفاظت و با شلیک 8گلوله، 7 نفر دستگیر و یک قبضه تفنگ شکاری دولول، یک دستگاه موتور برق، یک دستگاه هیلتی و تعدادی آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط گردید.

وی اظهار کرد: در این خصوص، گزارش و پرونده‌ مقدماتی تشکیل و متهمان و اشیاء مکشوفه برای سیر مراحل قانونی تحویل نیروهای انتظامی شدند.