فرمانده انتظامی استان در مراسم قرائت پیام مهر در دبیرستان استعدادهای درخشان شهرستان رشت در چهارمین روز از هفته ناجا، گفت: نقش آموزش در ساخته شدن جامعه سالم و پویا برجسته است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سردار محمدرضا اسحاقی دانش آموزان را آینده سازان میهن برشمرد و اضافه کرد: دانش آموزان امروز، مدیران و مسئولان فردای کشور هستند.

این مقام ارشد انتظامی، گیلان را یک استان علمی و فرهنگی نامید و افزود: گیلان صاحب چهره های شاخص علمی و فرهنگی است.

وی مقابله تلفات و حوادث رانندگی را یک دغدغه جدی برای نیروی انتظامی دانست و افزود: ۶۰ درصد این حوادث توسط عامل انسانی شکل می گیرند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه تلفات حوادث رانندگی از هر زلزله ای ویرانگر هستند، اظهار داشت: این حوادث موجب شکل گیری مشکلات و بزه های اجتماعی می شود.

سردار اسحاقی نقش آموزش را در ساخته شدن جامعه سالم و پویا برجسته توصیف کرد و بیان داشت: پلیس هم مثل همه بخش های دیگر کشور به آموزش کاربردی و مستمر نیاز دارد.

در ادامه این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان هفته نیروی انتظامی را به طلایه داران نظم و امنیت تبریک گفت و اضافه کرد: نیروی انتظامی یک نهاد پرتلاش، سختکوش و بی ادعاست.

حاجتی با بیان اینکه هر روز، روز پلیس و امنیت است، تصریح کرد: هفته ناجا تنها بهانه ای برای قدردانی از فعالان عرصه نظم و امنیت است.

وی با اشاره به اینکه اگر امنیت وجود نداشت، امکان تحصیل مناسب برای دانش آموزان نیز وجود نداشت: شکوفایی اقتصادی و سیاسی تنها در سایه امنیت ممکن می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نقش آموزش و پرورش را تربیت یک نسل مستقل دانست و اضافه کرد: مسئولیت پذیری، نظم و تعهد از ویژگی های یک دانش آموز نمونه است.

حاجتی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی تنها به یک مقطع خاص و یک دوره زمانی محدود نمی شود، خاطرنشان کرد: اگر پشتوانه فرهنگی اجرای یک قانون در جامعه وجود نداشته باشد، آن قانون در درازمدت از کار خواهد افتاد.