رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ۷۵ درصد از ذخایر قیر طبیعی کشور را متعلق به کرمانشاه دانست و گفت: استان کرمانشاه ۲ درصد از صنایع متوسط و بزرگ کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه،؛ نعمت‌الله حقیقی بابیان اینکه در استان ۵ درصد صنعت بزرگ و ۴ درصد صنعت متوسط داریم و به میانگین کشور نزدیک هستیم گفت: به لحاظ سرمایه‌گذاری در منطقه بافاصله زیاد به استان‌های هم‌جوار رتبه یک راداریم اما به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی و مشارکت مردمی وضعیت خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه سرانه سپرده‌گذاری ۸.۵ میلیون و در کشور ۱۲.۵ میلیون است، گفت: ۸۱۵ فقره جواز تأسیس صنعتی صادر کردیم و در منطقه رتبه سوم راداریم اما هنوز ما سرمایه‌گذاران را متقاعد نکرده‌ایم منطبق با وضعیت استان جذب کنیم.

حقیقی یادآور شد: هم‌اکنون ۳.۶ میلیون تن تولید سیمان داریم و استان پنجم کشور هستیم همچنین ۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی را به محصولات صنعتی تبدیل کردیم و ۷۵ درصد از ذخایر قیر طبیعی کشور متعلق به استان ما است.

وی یکی از مشکلات استان را تأمین منابع مالی برای سرمایه در گردش دانست و افزود: بدون تأمین منابع مالی و بدون کمک‌های فنی اعتباری معضل بیکاری حل نمی‌شود از دیگر مشکلات بوروکراسی است و باید مدنظر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد.