مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی ‎ جاری 6 هزار هکتار از اراضی زراعی شهرستان کرمانشاه زیر کشت نخود پاییزه برود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حاتمی بابیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از این سطح بیش از 9600 تن نخود برداشت شود گفت: در سال زراعی گذشته 3492 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت نخود پاییزه رفته بود که از این سطح مقدار 4540 تن نخود برداشت شد.

وی گفت: قرار گرفتن کشت حبوبات در تناوب زراعی به‌ویژه پس از کشت گندم یک ضرورت است لذا افزایش و حفظ سطح زیر کشت حبوبات در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

حاتمی تأکید کرد: در راستای اجرای سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی جهت اجرای روش‌هایی که هزینه‌های کشت سنتی نخود را کاهش داده و درآمد حاصل از این محصول را بالا ببرد، اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: با تلاش همکاران، امسال عملیات کاشت اغلب مزارع نخود پاییزه به‌صورت کاملاً مکانیزه و با استفاده از دستگاه‌های بذرکار صورت خواهد گرفت که این اقدام موجب کاهش هزینه‌های کارگری و افزایش قابل‌توجه عملکرد محصول و درنهایت افزایش درآمد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک‌سوم تولیدات کشاورزی استان مربوط به شهرستان کرمانشاه است، افزود: بخش کشاورزی شهرستان کرمانشاه به لحاظ ظرفیت گسترده‌ای که دارد، دارای اهمیت زیادی بوده و این موضوع موجب گردیده که این شهرستان از قطب‌های مهم کشاورزی استان محسوب و سهم به سزایی در تولید محصولات کشاورزی داشته باشد.