مشاور شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: مناطق آزاد کشور به ویژه منطقه آزاد انزلی از ظرفیت‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی و داخلی و صادرات کالا برخور دارند.

 مرتضی بانک امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج در انزلی، در حاشیه بازدید و افتتاح طرح های عمرانی و تولیدی و صنعتی این منطقه اظهار داشت: جذب سرمایه‌گذاری خارجی، داخلی و توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی دو اولویت مهم مناطق آزاد کشور در چهار سال آینده است.

وی افزود: در کنار این دو اولویت استفاده از امکانات منطقه‌ای و بومی مناطق آزاد برای ایجاد اشتغال پایدار و رفاه مردم ساکن در مناطق آزاد هدف گذاری شده است.

وی اظهار کرد: مناطق آزاد کشور به ویژه منطقه آزاد انزلی به جهت دسترسی به جاده، دریا، فرودگاه و ریا اهن از ظرفیت‌های زیادی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی و صادرات کالا برخوردارند و بر اساس برنامه چهار ساله استفاده از این ظرفیت های بکر به ویژه بخش گردشگری دریایی مورد نظر است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، گفت: هم اکنون در حال ارزیابی امکانات مناطق آزاد کشور برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای آن‌ها هستیم و به زودی با استفاده از مشاوره داخلی و خارجی برای به فعل رساندن ظرفیت‌های مناطق آزاد اقدام خواهیم کرد.

بانک به امکانات عظیم بندر انزلی که در محدوده منطقه آزاد این شهر قرارگرفته‌ اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این منطقه از امکانات و ظرفیت‌های بی نظیری در بخش‌های صنعتی، بندری، گردشگری و دسترسی به کشورهای حاشیه خزر و کشتیرانی برخوردار است و باید برای ایجاد اشتغال پایدار جوانان این مناطق از سرمایه گذاری خارجی و داخلی استفاده شود.

 وی با بیان اینکه شرایط برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی پس از برجام فراهم شده ابراز امیدواری کرد و گفت:در دولت دوازدهم شاهد جهش در رسیدن اهداف مناطق آزاد که جذب سرمایه‌گذاری و صادرات کالا و ایجاد اشتغال است، هستیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ادامه با ادای احترام به شهدای والا مقام هشت سال دفاع مقدس و عزیزانی که در این استان به شهادت رسیدند ابراز امیدواری کرد و امنیت امروز کشور را مرهون ایثار آن بزرگواران دانست

به گزارش موج، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در این سفر یک روزه چهار طرح تولیدی صنعتی را افتتاح و از و واحد صنعتی فعال و اشتغالزا بازدید کرد.

به گفته وی به زودی امکانات جدیدی در راستای توسعه و تحولات گردشگری منطقه ازاد انزلی فراهم میشود که شامل انواع سرگرمی های دریایی است.