رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز اعلام کرد :کاهش دمای سبب غافلگیری مردم استان البرز شد و تعدادی از مردم با عجله وسایل گرمایشی خود را راه اندازی کردند که متأسفانه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی ، 19 نفر مسموم شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد بابایی  اظهار داشت:این افراد با استفاده از آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی البرز به مراکز بیمارستانی انتقال یافتند.
وی بیان کرد: کاهش دمای سبب غافلگیری مردم استان البرز شد و تعدادی از مردم با عجله وسایل گرمایشی خود را راه اندازی کردند که متأسفانه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی ، 19 نفر مسموم شدند.
وی گفت: این در صورتی است که تنها با رعایت چند نکته بسیار ساده و شناخت علائم شروع مسمومیت با منواکسید کربن ، می توان از بروز مشکل حتی از مرگ جلوگیری کرد.
بابایی اظهار داشت : سال گذشته 18 نفر مردم استان البرز بر اثر استنشاق منواکسید کربن جان باختند که ضرورت دارد در زمان نصب وسایل گرمایشی و گاز سوز نکات ایمنی رعایت شود.
وی گفت : بسیاری از این علائم گاز گرفتگی شبیه به سرما خوردگی بوده و اکثر افراد فکر می کنند به دلیل سردی هوا دچار سرما خوردگی شده اند و تمایل به استراحت و خوابیدن پیدا می کنند که طولانی شدن زمان استنشاق هوای مسموم و عدم ترک محیط آلوده ، آنان را به سمت تشدید علائم مسمومیت و گاه مرگ پیش می برد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج