مردم روستای چنگل دیشموک کهگیلویه در عمق محرومیت بسر می‌برند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از دیشموک، روستای چِنگل دیشموک از داشتن راه ارتباطی مطلوب و آب شرب به صورت لوله کشی؛ محروم هستند.

روستای چنگل از توابع دیشموک در شهرستان کهگیلویه همچنان از راه ارتباطی مطلوب محروم می‌باشد. آب شرب این روستا هم از طریق چشمه ای در نزدیکی روستا تامین می شود که این روزها به دلیل بازگشایی راه ارتباطی؛ این چشمه خراب شده و نیاز به ساماندهی دارد.

روستا (1)

مردم این روستا فقط از دو شبکه تلویزیونی بهره می‌برند.

کودکانی که در انتظار حداقل امکانات، به امید آن که روزی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گرهی از مشکلاتشان باز کند، نشستند.

روستا (2)

اهالی این روستا در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه «عدل هاشمی‌پور» نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی قبل از انتخابات به این روستا آمده و قول مساعد برای لوله کشی آب شرب این منطقه را داد، اظهار کردند که با گذشت مدت طولانی از حضور هاشمی پور در مجلس شورای اسلامی؛ همچنان این امر محقق نشده است.

مادری از این روستا با بیان اینکه، از نبود راه ارتباطی درست و حسابی، محرومیت از آب شرب بصورت لوله کشی رنج می‌بریم، بیان کرد: شبکه های تلویزیونی این روستا هم خراب بوده و فقط دو شبکه سیگنال دارند.

وی گفت: نماینده کهگیلویه بزرگ قبل از انتخابات به مردم روستای چِنگل دیشموک قول داد که آب شرب را به صورت لوله کشی به خانه‌های مسکونی مردم ببرد، ولی همچنان خبری از آن نیست.

روستا (3)

میثم؛ از دانش اموزان ابتدایی این روستا به خبرنگار گفت: متاسفانه نه راه ارتباطی خوبی داریم، نه آب برای مصرف مان وجود دارد و حتی همین چشمه کنار روستای مان را هم به خاطر بازگشایی جاده از بین رفت.

«م» یکی دیگر از مادران روستا در این رابطه می‌گوید: در آستانه فصل سرد زمستان قرار داریم و اگر برای راه ارتباطی این روستا و آب شرب لوله کشی مان کاری نشود؛ رنجهای فراوانی را باید تحمل کنیم.

روستا (4)

او از مسئولان خواست تا حداقل چشمه کنار روستا که آب شرب مردم از آن تامین می شود؛ ساماندهی شود.

علی رغم ارائه خدمات بسیاری فراوانی از سوی دولت های گذشته تا کنون به مردم در اقصی نقاط کشور و حتی کهگیلویه و بخش دیشموک، به دلیل دامنه زیاد محرومیت مناطق مختلف دیشموک، می طلبد مسئولان بیش از پیش توان خود را به کار گرفته و در جهت حل مشکلات مردم، قدم بردارند.

حسن امیریان بخشدار دیشموک در این خصوص می‌گوید؛ ساماندهی چشمه کنار روستا در دستور کار قرار می‌گیرد.

عدل هاشمی پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با جدیت پیگیر مشکلات مردم است، تصریح کرد: شخصا در روزهای آتی جهت پیگیری مشکلات روستای چنگل، در منطقه حضور پیدا خواهم کرد.

---------------------------------

گزارش و عکس از وحید آهنگ

--------------------------------

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج