سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بدهی 360 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه عملا سیستم درمانی را زمین گیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمود رضا مرادی امروز در نشست پایش و برنامه ریزی شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: مشکلات حوزه سلامت گسترده است، این بخش هم تخصصی است و هم به عموم مردم خدمت می دهد و این کار را پیچیده می‌کند.

وی بیان کرد: طرح تحول سلامت در کشور پیشرفت‌های چشمگیری داشته و این موضوع خبر از تلاش دولت و اهتمام مجلس می‌دهد و جای قدردانی از قوه مقننه وجود دارد.

مرادی بابیان اینکه برای کم کردن مشکلات حوزه سلامت باید با اولویت بندی و سیاستگذاری تلاش شود، گفت: اولویت ما در شهرستان سنقر ثبات مدیریت است؛ به گونه ای که با تکمیل کادر مدیریت شبکه و بیمارستان ، مدیران احساس کنند که فرصت لازم برای کار و برنامه ریزی دارند و البته فعالیت آنها رصد شده و مورد سوال قرار می گیرند.

وی بیان کرد: با دستور ویژه وزیر بهداشت در سفر به کرمانشاه با افزایش چشمگیر نیروی متخصص به کرمانشاه موافقت شده و در هفته جاری به همراه معاون درمان در تهران پیگیر این دستور خواهیم بود تا به نتیجه برسد.

مرادی افزود: یکی از مشکلات ما در سیستم بهداشت و درمان عدم اجرای طرح ارجاع است، بیمار قبل از مراجعه به مراکز بالاتر و تخصصی باید در مراکز عمومی معاینه شود و این امر نیازمند اعتماد مردم به پزشکان مراکز بهداشتی و پزشکان عمومی است.

وی با اشاره به اینکه کمبود پول و درآمد در دانشگاه و بدهی 360 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه عملا سیستم درمانی را زمین گیر کرده است، افزود: پرسنل شریف بیمارستان ها مدت هاست حق قانونی خود را دریافت نکرده اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم در قالب قرار داد و طرح در شورای آموزشی و با هماهنگی معاونت آموزشی، هیات علمی لازم را در دانشکده شهرستان سنقر و کلیایی به کار بگیریم.

وی بیان کرد: به مشکلات حوزه سلامت شهرستان واقف هستیم و نیازمند همکاری نماینده محترم مردم و دیگر مسئولان هستیم تا با همکاری و تعامل همدیگر اقدام کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج