استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیریت سکونتگاه های غیر رسمی در استان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی محمد احمدی در آیین تودیع و معارفه شهرداران سابق و جدید یاسوج افزود: مدیریت سکونتگاه های غیر رسمی در استان ضروری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بسیار حساس و تاثیر گذار است و باید دست به دست هم دهیم که شهری شایسته مردم داشته باشیم و باید شهر را کالبدی زنده تصور کنیم و با دغدغه به توسعه شهر توجه کنیم.

احمدی تصریح کرد: شهر صرفا یک سکونتگاه و پارکینگ نیست و شهر هویت مردم است و برای تحقق توسعه آن باید نگاه جامع داشت.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی باید شهرداری به سمت درآمدهای پایدار برود و فضا برای ورود به سرمایه گذاران به یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت استان باز باشد و از توان آنها برای توسعه شهر استفاده شود. یاسوج پیشران سیاسی و اقتصادی استان است و باید تقویت شود و شهرداری و شورای شهر یاسوج نقش اساسی در تحقق این مهم دارند.

احمدی، تحقق شهر الکترونیک را ضروری دانست و بیان کرد: تقویت سرمایه های اجتماعی در این شهر ضروری است. باید تمام فرصت ها و خدمات به صورت عادلانه در اختیار آحاد این شهر قرار گیرد و شهردار و شورای شهر فارغ از تفکرات قومی و جناحی خاص شهردار و خدمتگذار همه مردم باشند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حس تعامل و همکاری برای تحقق مسیر توسعه نیاز است و همچنین باید برای رفع معارضات از ظرفیت های مردمی و تعاملی استفاده شود. دادن امید و بالندگی و نشاط به مردم از نیازهای این شهر است.

احمدی خاطرنشان کرد: بحث گردشگری شهر یاسوج بسیار مهم است و باید از این ظرفیت برای برجسته کردن تاریخ، هویت و رشد فرزندان استان استفاده کرد . جای جای استان ظرفیت های بالایی دارد و باید شهرهای استان به الگوی سازگار با طبیعت سبز تبدیل شود و همچنین توسعه زیرساخت ها مورد تاکید است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی و شناخت و نظم و همچنین با تعامل دستگاهی پروژه های راکد راه خواهد افتاد و تجربه نشان داده شهرهای زیبا مردمی با فکر زیبا و اراده زیبای می خواهد و تلاش خواهد شد که یاسوج به پایتخت طبیعت تبدیل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نگاه علمی و عاقلانه به مسائل داشته باشید، گفت: پرهیز از رابطه بازی، قوم گرایی ها و ارتباطی اینچنینی که مانع توسعه است ضروری است. به تعامل با رسانه ها و مطبوعات و همچنین المان سازی مناسب و بهبود مبلمان شهری توجه لازم از سوی شهردار و شورای شهر صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج