آیین گرامی‌داشت هفته ملی کودک با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی هنری، شهردار و رییس شورای شهر خرم‌آباد و جمعی از مسوولین دستگاه‌های اجرایی استان در مرکزشماره 4 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدجواد محمدی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در آئین گرامی‌داشت هفته ملی کودک که در پارک مجاور مرکز شماره 4 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خرم‌آباد برگزار شد، ضمن تبریک این هفته به کودکان ونوجوانان گفت: مراکز فرهنگی و هنری کانون در سراسر استان، هفته ملی کودک امسال را با شعار «هرکودک نشانی خداست» از 15 تا21 مهر با اجرای برنامه‌های متنوع گرامی می‌دارند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان افزود: با توجه به تقارن ایام ماه محرم و هفته ملی کودک و به منظور نهادینه‌کردن ارزش‌های تربیتی و انسان‌ساز عاشورا،‌ برنامه‌های گرامیداشت این هفته با رویکرد آموزه‌های عاشورایی، اجرا می شوند.

هفته ملی کودک

محمدی بیان کرد: به مناسبت هفته کودک و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، انشاالله پنج مرکز کتاب خانه سیار روستایی وشهری در لرستان کارخود را آغازکرده و تمامی نقاط روستایی وحاشیه ای استان را تحت پوشش قرار خواهند داد.

وی، گفت: به مناسبت هفته ملی کودک، سالن تولید تئاتر عروسکی در کانون استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان با تاکید بر لزوم در اولویت قرار گرفتن مسائل فرهنگی بیان کرد: کودکان و نوجوانان را باید از فضای مجازی دور کرد و در مسیر فضاهای فرهنگی، هنری و ادبی قرار داد.

محمدی گفت: مسابقه استانی عکس عاشورایی با عنوان «نقش خورشید» در هفته کودک برگزار خواهد شد که اعضای مراکز کانون و دانش آموزان تا 25 مهرماه عکس های خود را باموضوع عزاداری های ایام سوگواری امام حسین(ع) می توانند به دبیرخانه این مسابقه در واحد آفرینش های هنری کانون لرستان ارسال کنند.

محمدی در پایان گفت: در حال حاضر 167 هزار جلد کتاب در 21 مرکز کانون سطح استان وجود دارد و بیش از 34 هزار کودک و نوجوان عضو این مراکز هستند.