فرمانده انتظامی قم:رفتار مردم بر اساس مدل های اجتماعی پیگیری می شود و در این میان اقدام ها و مقررات انتظامی نیز جایگاه خود را در بین افراد جامعه به خوبی پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، فرمانده انتظامی استان قم در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح قم در محل ستاد فرماندهی این استان، اظهار داشت: این کاهش تلفات در شرایطی بوجود آمده که میزان جریمه ها نیز کمتر شده، چون گاهی اوقات این اعمال قانون و جریمه است که باعث کاهش تخلفات می شود.

وی اضافه کرد: رفتار مردم بر اساس مدل های اجتماعی پیگیری می شود و در این میان اقدام ها و مقررات انتظامی نیز جایگاه خود را در بین افراد جامعه به خوبی پیدا کرده است.

سردار کاظم مجتبایی تصریح کرد: اگر چه برای عده کمی از افراد بروز رفتارهای سخت و خشن از سوی پلیس ضروری است، ولی برای آحاد جامعه باید از اقتدار عقلانی استفاده کرد تا از توانمندی ها و ظرفیت های آنها به خوبی بهره ببریم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی اگر درصدد نفوذ و تسلط بر جامعه است، باید از مسیر عقلانی وارد شود، چرا که ماندگاری آن بیشتر بوده و تنها در این صورت کارآمدی حاصل می شود، از این رو مدلی که در استان دنبال می شود، مبتنی بر همین اقتدار است که در سایه آن رفتارها و پیوندهای اجتماعی نیز شکل می گیرد.

فرمانده انتظامی استان قم با اذعان به این که پلیس در کنار مردم قرار دارد، افزود: مردم پلیس را از خود می دانند و به آن اعتماد کرده اند و اخبار و اطلاعات را نیز در اختیار آن قرار می دهند.

وی با اشاره به نظر سنجی های انجام شده توسط ناجا به منظور مشخص شدن درصد رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس در استان، آن را 85 درصد ذکر کرد و افزود: همواره پلیس توانسته در میان دستگاه های مختلف درصد بالایی از رضایتمندی مردم را کسب نماید و این توفیق ارزشمند تنها در سایه رهنمودهای مراجع، علما، امامان جمعه، مسئولان دلسوز، شورای تامین و سایر دستگاه های نظامی، امنیتی، امدادی و خدماتی بدست آمده است.

مجتبایی افزود: پلیس قم با استفاده از همین اقتدار توانسته برخوردهای مقتدرانه ای را در سطح شهر داشته باشد و طرح های گوناگونی همچون ذوالفقار و امنیت اخلاقی را اجرا کند.