معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: جاده رفت‌وبرگشت مسیر تردد زوار در استان از ورودی کنگاور تا قصرشیرین از یکدیگر مجزا است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مجتبی نیک کردار در جلسه ستاد اربعین استان بابیان اینکه مسیر بزرگراه کربلا تأثیر بسیاری در ایمنی سفر زوار اربعین دارد، گفت: خوشبختانه اقدامات در جهت تکمیل دو بانده کردن این مسیر به‌سرعت در حال انجام است.

وی افزود: با انجام اقدامات نهایی و آسفالت در قطعات کوچکی از این مسیر از هفته آینده مسیر بزرگراه کربلا از ورودی کنگاور تا شهرستان سرپل ذهاب دو بانده خواهد بود.

نیک کردار افزود: از سرپل ذهاب تا خود شهرستان قصرشیرین نیز جاده قدیمی وجود دارد، اما خوشبختانه محور دیگری برای برگشت وجود دارد و به‌این‌ترتیب از سرپل ذهاب تا قصرشیرین نیز دارای دو مسیر رفت‌وبرگشت مجزاست و می‌توان با هماهنگی پلیس‌راه مسیر رفت را یک‌طرفه کنیم.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین استان کرمانشاه افزود: از قصرشیرین تا مرز خسروی نیز طراحی‌های لازم برای ایجاد دو دوربرگردان انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه بین قصرشیرین و مرز خسروی باید حداقل توقف زوار انجام شود، گفت: به لحاظ امنیتی توقف در این مسیر نباید زیاد باشد و باید یکسر خودروها به سمت مرز حرکت کنند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: همچنین باید آخرین لایه اسکان زوار در نزدیک مرز در شهرستان قصرشیرین باشد و حداقل در حد چند صد نفر در شرایط اضطراری در اردوگاه‌های هلال‌احمر در مرز اسکان داده شوند.

نیک کردار بابیان اینکه مسیر قصرشیرین تا خسروی دارای روشنایی کامل است، گفت: فیبر نوری و دکل نیز در این مسیر برای رفع نقاط کور ارتباطی در حال نصب است.

وی همچنین از دپوی 1.5 میلیون بطری آب برای مواقع اضطراری در شهرستان قصرشیرین خبر داد.

نیک کردار بابیان اینکه گیت‌ها آماده است، گفت: فقط اختلاف در محل نصب است که قرار است با هماهنگی سازمان حمل‌ونقل و راهداری و نیروی انتظامی محل نصب گیت‌ها مشخص شود.

وی بابیان اینکه شهرداری تهران خدمات شهری قصرشیرین و مرز خسروی را برعهده‌گرفته است، گفت: قول امکانات خوبی را دادند و قرار است هم اتوبوس بدهند و هم سرویس‎‌های بهداشتی سیار بفرستند.