شهردار سابق یاسوج گفت: مردم از خدمات شهرداری در دوره چهارم رضایت دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، محمد علی جاوید قبل از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه شهرداران قبلی و جدید یاسوج که با حضور مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار کرد: مسائلی را در طول چهار سال مسوولیتم در شهرداری یاسوج تحمل کردم، امروز پاسخی مختصر به آن مسائل داشته باشم، برخی از عزیزان در دور دستی بر آتش داشتند و از شهر و تاریخچه شهرسازی اطلاع و آگاهی نداشتند و با قلم رسانه‌ها حرف‌ها زیادی را زدند.

شهردار سابق یاسوج با بیان اینکه سجده شکر به جا می‌آورم که مسوولیت شهرداری یاسوج به عزیز دیگری واگذار شد، ادامه داد: قبل از اینکه شهردار یاسوج شوم، ۱۳ سال سابقه کار در وزارت کشور و شهرداری یاسوج از جمله؛ مدیرکل امور شهری استانداری، معاونت فنی شهرداری یاسوج، مسئول نظارت حوزه شهری یاسوج داشتم، و حداقل ۵۰ جلسه در خصوص امور مختلف شهری یاسوج برگزار کرده بودم.

جاوید افزود: قبل از مسوولیتم در شهرداری یاسوج به این فکر کردم، اگر یک گزینه در این شهر برای شهرداری کاری انجام دهد، بنده هستم، ولی وقتی در شهرداری یاسوج ورود پیدا کردم، متوجه شدم که ۹۰ درصد مسائل در روح دمیده شده این نهاد مربوط به سال‌های گذشته است که باید در خلاف جهت آب باید شنا کنیم و کسی در شهرداری یاسوج تاکید بر اجرای قانون نداشت.

وی گفت: همزمان با ورودم به شهرداری شریط کار سخت و تحریم‌ها نیز وجود داشت، اما در این ۴سال با کمترین اعتبارات عمرانی که در سال‌های گذشته داشتیم، ۳۵ میلیارد تومان بدهی ابلاغ شده به شهرداری از گذشته را پرداخت کردیم.

شهردار سابق یاسوج اضافه کرد: نابسامانی‌هایی بر بدنه شهرداری یاسوج حاکم بود، که با دیدن آنها می‌خواستم در همان اول کار استعفا دهم، ولی به خاطر آبروی خودم و خانواده این کار را نکردم.

جاوید با بیان اینکه قالب و چارچوب کاری را در شهرداری تعریف کردیم و بر اساس آن نیز عمل شد، افزود: این چارچوب کاری جواب داد و برخی در ابتدای کار به من می‌گفتند چه کاری انجام دهید و چه انجام ندهید، مردم می‌گویند دزدی در کار بوده است! خدا را گواه می‌گیریم امروز در کوچه، خیابان، سر صف نانوایی و هر جایی که می‌روم، مردم از من تشکر می‌کنند و هر کسی که برای مردم کار نکرد، پشیمانی دارد و بر همین اساس برنامه‌ریزی کردیم و این برنامه‌ریزی‌ها برکات زیادی هم در بر داشت.

وی گفت: راهبردهایی را تعریف کردیم و بر اساس آن گام برداشتیم و موفقیت‌هایی نیز حاصل شد و به طور مثال ۷۰ درصد از اعتبارات پل چهارم بشار یاسوج(بیمارستان امام سجاد(ع)) از محل اعتبارات شهرداری بود.

جاوید گفت: شهرداری یاسوج ریالی بدهکاری ندارد.

شهردار سابق یاسوج ادامه داد: در زمان مدیریتم با دو چالش سنگین روبرو بودم، یکی از این چالش‌ها موضوع اخذ عوارض بود، که از فلان فرد ۵۰ میلیون تومان گرفته و از فرد دیگری ۱۰ میلیون تومان اخذ می‌شد و ما آمدیم و دریافت عوارض را قانونی کردیم و بر اساس شاخص‌های تعریف شده عوارض را از مردم دریافت می‌کردیم.

جاوید واگذاری خدمات تمام حوزه‌های شهری را به دفاتر پیشخوان را از اقدامات خود عنوان کرد و گفت: ۵۹ هزار ساعت هر نفر کار کردیم تا این اقدام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه شهرداری یاسوج قبلاً مهمانسرا نداشت، افزود: اکنون شهرداری یاسوج ۴ مهمان سرا احداث کرده است.

شهردار سابق یاسوج گفت: 50 طرح عمرانی در سطح شهر یاسوج اجرا کردیم. تعریض برخی خیابان‌ها و مناسب‌سازی پیاده‌روهای شهر یاسوج از جمله اقدامات این شهرداری بود.

جاوید خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کوچکترین چیز که بخواهد در اداری و یا شهرداری جا به جا شود، صورت جلسه می‌شود، من خواهش دارم دو تا شهردار می‌خواهند، تغییر کنند و بر اساس صورتجلسه موجود ببینید که جه اموال و املاکی داریم و فردا نگویند که بدهکار بودیم و حرف و حدیث‌های زیادی بوجود بیاید و بگویند فلان کار قرارداد نداشته است.

وی در ادامه افزود: من تنها شهرداری بودم که نیروی قراردادی در شهرداری یاسوج به کار نگرفتم

جاوید در پایان این شعر را خواند؛

نگاهت می‌کنم خاموش و خاموشی زبان دارد

زبانِ عاشقان چشم است و چشم از دل نشان دارد

چه خواهش‌ها در این خاموشیِ گویاست، نشنیدی؟

تو هم چیزی بگو، چشم و دلت گوش و زبان دارد

بیا تا آنچه از دل می‌رسد بر دیده بنشانیم

زبان‌بازی به حرف و صوت، معنی را زیان دارد

چو هم پرواز خورشیدی مکن از سوختن پروا

که جفتِ جانِ ما در باغِ آتش آشیان دارد