نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان گفت: مردم جز در سایه اقتدار نیروهای نظامی هرگز نمی‌توانند قوام پیدا کنند شاهد این ادعا این است که تامین امنیت یکی از رسالت‌های بزرگ نیروهای نظامی و انتظامی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، صبح امروز صبحگاه مشترک یگان‌های نظامی و انتظامی خوزستان با حضور مسوولین استانی با شعار "پلیس برای امنیت، امنیت برای همه" در ستاد فرماندهی انتظامی خوزستان در اهواز برگزار شد. 

آیت‌الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان، با بیان اینکه مردم جز در سایه اقتدار نیروهای نظامی هرگز نمی‌توانند قوام پیدا کنند، افزود: شاهد این ادعا این است که بحث تامین امنیت یکی از رسالت‌های بزرگ نیروهای نظامی و انتظامی محسوب می‌شود. البته هم ارتش و هم نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، بسیج و اداره اطلاعات در نظام جمهوری اسلامی که پرتویی از نظام علوی است، ضامن امنیت جامعه هستند اما از میان همه این نیروها، نیروی انتظامی عهده‌دار نقش ویژه‌ای است.

وی ادامه داد: در اسلام برای نخستین بار نیروی انتظامی و پلیس توسط امیرالمؤمنین(ع) تأسیس، تشکیل و ساماندهی شد. ایشان بدین منظور نیروهایی را از بین فداکارترین و متعهدترین نیروهای انتظامی به منظور تأمین امنیت چه در زمان صلح و چه در زمان جنگ انتخاب کردند.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های شهدا و همچنین ایثارگران، جانبازان پیشکسوتان، بازنشستگان و فرماندهان برتر نیروی انتظامی تجلیل و تقدیر شد و تعدادی از نیروهای انتظامی نیز ترفیع درجه یافتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج