مرکز مطالعات نخبه‌پروری قرارگاه شهید طیب بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، صبح امروز مرکز مطالعات و نخبه پروری قرارگاه دانشجویی شهید طیب این استان با حضور مسوول سازمان بسج دانشجویی و جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های یاسوج افتتاح و به صورت رسمی شروع به کار کرد.

مسوول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با تاکید بر اینکه با یک سکولاریسم دانشگاهی دچار شده‌ایم که اهل فن دلایل مختلف و متعددی را برای آن ذکر می‌کنند، گفت: عده‌ای دلیل این موضوع را اساتید، برخی دانشجویان و محیط و دسته‌ای دیگر هم تلفیقی از هر سه را عامل ایجاد موضوع می‌دانند.

شهرام مهدوی مطلق با اشاره به اینکه تربیت نیروی لازم از همه موارد قبل می‌تواند مهم تر باشد، تصریح کرد: غرب قریب به چهار قرن و بیشتر در دالان‌های تربیتی و تشکیلاتی خود علاوه بر دروسی که مبانی غرب بوده دوره‌های متعددی را برای شناخت سایر مکاتب و جریان‌های دنیا برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه غرب توانسته به مردم خود القا کند که لیبرال دموکراسی پایان تاریخ بوده و راه دیگری نیست، ادامه داد: آنها همه این کارها را در همین آموزش‌ها و کارگاه‌های توجیهی و تخصصی انجام دادند.

مسوول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد افزود: غرب توانست در یک سیر تداومی چندین قرنی هستی را از الاهیت و دین گرایی به طبیعت گرایی نزول دهند.

مهدوی مطلق بیان کرد: حرکت‌هایی جهت رسیدن به انقلاب فرهنگی صورت گرفت اما عقیم ماند و علت آن این بود که افرادی می‌خواستند انقلاب فرهنگی بکنند که خود تربیت شده مکتب غربی بودند و نتوانستند از آن مکتب دل بکنند.

وی با بیان اینکه امروز ما نیازمند تربیت نیروهای انقلابی هستیم، ابراز کرد: نیروی  طراز انقلاب جز با مطالعه (به معنای کتاب خوانی و مقاله خوانی) تربیت نخواهد شد.

حمید آذربو مسوول قرارگاه دانشجویی شهید طیب استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم به تشریح ساختار قرارگاه و مرکز مطالعاتی آن پرداخت و دانشجویان را به پویایی بیشتر و همراه بودن در برنامه‌هایی که در آینده برای آن‌ها مدنظر بوده، دعوت کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج