امام‌جمعه شهر لیکک گفت: قبوض‌ نجومی برق مردم شهرستان بهمئی قابل توجیه نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از لیکک حجت‌الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر، بر لزوم تداوم عزاداری و سوگواری‌های اباعبدالله الله(ع) تا اربعین حسینی تأکید و اظهار کرد: در این روزها و ماه‌ها بهترین کار اخلاقی ذکر مصیبت و بیان پیام‌های کربلاست، این کارها محبت ما نسبت به خدا و اهل‌بیت را افزایش می‌دهد و دردهای ما را درمان می‌کند.

افروغی تصریح کرد: گریه و اشک در مصیبت امام حسین (ع) تأثیر زیادی بر زندگی ما دارد اما درد اشکی که ریخته می‌شود باید درد ما در دوری از امام زمان (عج) باشد.

 وی با تأکید بر لزوم توجه به لقمه حلال، گفت: شکمی که از حرام پرشده باشد، گوش و چشم بصیرت ما را می‌بندد اما مال حلال باعث عاقبت‌به‌خیری ما و فرزندان ما می‌شود.

افروغی خاطرنشان کرد: اولین مشخصه‌ای که در یاران امام حسین (ع) می‌بینیم و از مضامین گفت‌وگوهای امام با لشکر عمر سعد استنباط می‌شود، لقمه حلال است.

وی با اشاره به لزوم تقویت ایمان و پرهیز از گناهان اجتماعی، گفت: در قضاوت‌های خود نسبت به دیگران دچار تهمت و غیبت نشویم؛ قدرت ایمان یاران امام حسین (ع) بود که بااقتدار و شجاعت مقابل لشکر یزیدیان ایستادند.

خطیب جمعه بهمئی در ادامه گفت: در شهرستان ما که بسیار سیاست زده است، قضاوت‌های نابجا حقوق بسیاری از افراد را ضایع می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با متصدیان حج، گفت: حج بزرگ‌ترین پتانسیل برای خنثی‌سازی توطئه دشمنان را دارد , یکی از احکام واجب دینی است و نباید تعطیل شود.

افروغی با انتقاد از کسانی که خواهان تعطیلی «حج» هستند، گفت: هزاران کانال ماهواره و اینترنت علیه شیعه تبلیغ می‌کنند و حتی در برخی از کشور تبلیغ می‌کنند که قرآن ایرانیان با قرآن دیگر مسلمان‌ها متفاوت است اما حجاج ما با حضور در عربستان میلیاردها دلار تبلیغات رسانه‌ای دشمنان را خنثی می‌کنند.

وی افزود: عزیزانی که دلسوز فقرا هستند، توجه کنند در شهر دستشویی ایتالیا ماهانه چقدر هزینه می‌شود و یا چرا به‌جای اعتراض به مجالس روضه با هزینه ناچیز به کنسرت‌های بیست‌میلیونی گیر نمی‌دهند؟

امام‌جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به زیرکی معاویه، گفت: معاویه همچون استکبار جهانی و امپراتوری رسانه، آن زمان چنان کارکرد که از استکبار جهانی امروز موفق‌تر بود.

افروغی تصریح کرد: پست‌های غیرعادلانه، ثروت‌های بادآورده و حقوق‌های نجومی، خواص منحرف در دستگاه معاویه از ترفندهای وی بود والان هم همین کانال آمد نیوز عده‌ای از خواص منحرف ما را علیه نظام به سمت خود کشاند.

وی افزود: قتل قلابی و به قتل رساندن دیگران و آن را به گردن انقلابیون انداختن، اتهام به امام و رهبری، خواص منحرف و مشاورین نابکار از دیگر ترفندهای معاویه بود.

امام‌جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه‌های امروز با انتقاد از رقم بالای قبض‌های برق شهرستان بهمئی و نجومی خواندن آن‌ها گفت: این هزینه ناعادلانه هستند و به مردم ظلم می‌شود.

افروغی خطاب به مسئولان گفت: نکند کار به‌جایی برسد که مسئله امنیتی شود و مردم به‌صورت دسته‌جمعی تصمیم بگیرند که قبض پرداخت نکنند.

امام جمعه لیکک با اشاره به اینکه هیچ‌کدام از استدلال‌های کارشناسان برق، نجومی بودن قبض‌های مردم را توجیه نمی‌کند، افزود: این وضعیت زیبنده نظام نیست.

افروغی افزود: بعید است که این‌ همه پول قبض برق که از مردم می‌گیرند صرف تأسیسات برق شود؛ مسئولان! باید بدانند که به مردم ظلم می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم سلامتی خود، زن و فرزندشان را رها می‌کنند تا قبض برق پرداخت کنند؛ نکند کار به‌جایی برسد که هیچ‌کس پول پرداخت نکند و مسئله امنیتی شود.

امام‌جمعه شهر لیکک با تشکر از مردم به خاطر سیاه‌پوشی درب منازل و افزایش مجالس خانگی عزا در سطح شهرستان بهمئی از آن‌ها خواست این سوگواری‌ها تا اربعین تداوم داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج