تولیت آستان قدس رضوی گفت: انقلاب اسلامی ایران امتداد راهبردی عاشوراست که باعث بیداری مسلمانان در کشور های یمن،بحرین ،لبنان و حتی برخی از کشورهای افریقایی شده است

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب در اجتماع رهروان زینبی که در امامزاده یاسر و ناصر(ع) شهرستان طرقبه برگزار شد اظهارکرد: نقش زنان در جامعه بسیار مهم است که دلیل این موضوع را می توان در همراه کردن زنان و کودکان با غافله کربلا و خطبه های حضرت زینب(س) در انتقال پیام عاشورا عنوان کرد.

وی افزود: یزیدیان تلاش کردند با کشتن اباعبدالله(ع) ویاران باوفایشان نامی از عاشورا بر جای نگذارند حال آنکه نمی دانستند این واقعه شروع نهضت عاشورا خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: قرآن کریم بر صبر و استقامت تاکید دارد که این مهم در حضرت زینب(س) متجلی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عملکرد حضرت زینب(س) را می توان در دو بخش پیش از شهادت امام حسین (ع) واسارت اهل بیت(ع) ارزیابی کرد زیرا ایشان در شب عاشورا محکم واستوار در کنار دیگر زنان به انجام وظایف خود مشغول بودند اما بعد از اسارت زنان و کودکان را سرپرستی کردند و موجب خوار شدن دشمن شدند.

رئیسی خاطرنشان کرد: مهم ترین دلیل باقی ماندن فرهنگ عاشورا حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بودند به صورتی که حضرت زین العابدین(ع)تا پایان عمر بر واقعه عاشورا اشک ریختند و در اربعین به زیارت قبر مطهر سید الشهدا(ع) می رفتند.

وی تاکید کرد: ما نیز امروز برای زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورا کام نوزادانمان را با خاک کربلا باز می کنیم و زیارت عاشورا می خوانیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: امروز نیز دردنیا رویایی یزیدیان و جبهه مظلومان ادامه دارد زیرا عده ای نمی خواهند حقیقت آشکار شود و در این میان وظیفه مظلومان این است که با الگو گیری از حضرت زینب (س) در مقابل آنها بیاستند.

رئیسی گفت: در این میان انقلاب اسلامی ایران امتداد راهبردی عاشوراست که باعث بیداری مسلمانان در کشور های یمن،بحرین ،لبنان و حتی برخی از کشورهای افریقایی شده است و حرف های اخیر رئیس جمهور آمریکا نشان از موفقیت تفکر انقلاب اسلامی و درماندگی دشمنان دارد.

وی تاکید کرد: در داخل کشور نیز برای حل مشکلات نیازبه انقلابی گری داریم که با پیروی از حضرت زینب(س) حاصل می شود و زنان ما نیز می توانند با الگو گیری از این بزرگوار در عرصه های مختلف اجتماعی نقش خود را به درستی ایفا کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج