رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: از زمان استقلال اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنده خلع ید قطعی ۹ زمین خوار صادر و رسیدگی به پرونده ۱۹ نفر دیگر در این شهرستان در حال صدور رأی است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، علی محمدی در جمع مدیران منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از برخورد قاطع با زمین خواران خبر داد و اظهار کرد: در سال‌های گذشته و تا قبل از استقلال اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در قالب مواد 31 و 32 قانون، اراضی منابع ملی برای اجرای طرح‌های کشاورزی، صنعتی، پرواربندی، تیرچه و بلوک، کارخانه یخ، مرغداری و سایر موارد در محدوده شهر به متقاضیان واگذار شده است.

وی افزود: برخی از طرح‌های مشروحه به مرحله اجرا درآمده و برخی دیگر نیز در همان نیمه راه راکد مانده و عملاً غیرفعال هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: با استقلال اداره منابع طبیعی شهرستان و با تشکیل کمیته نظارت بر در کمیسیون نظارت بر طرح‌های فوق (کمیسیون ماده 33) که اعضای آن جهادکشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری و امور اراضی شهرستان هستند به صورت ماهیانه بر نحوه حسن اجرا و پیشرفت کاری طرح، نظارت و موارد فوق مورد بررسی قرار می‌گیرند.

محمدی افزود: براساس قانون واگذاری بیش از 28 هکتار از اراضی منابع ملی و محدوده شهرلنده برای اسکان روستائیان، سیل زدگان و افراد نیازمند به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان واگذار شده است که سند این اراضی نیز به بنام بنیاد مسکن انتقال و نظارت بر این اراضی در حوزه وظایف این اداره خواهد بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: بر اساس مواد قانونی 2،10 و 20 قانون زمین شهری مابقی اراضی ملی محدوده شهر نیز به مساحت 84 هکتار به اداره راه و شهرسازی واگذار که سند آن صادرشد و نظارت بر این اراضی نیز برعهده اداره راه و شهرسازی است.

محمدی افزود: اراضی واگذار شده در خارج از شهر لنده جهت اجرای طرح‌های مختلف با نظارت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت جهاد کشاورزی اجرا می‌شود و هرگونه شخم، غرس نهال بدون گذراندن مراحل واگذاری ممنوع بوده و برای فرد متخلف برابر ماده 690 قانون تشکیل پرونده و به مراجع قضایی معرفی خواهد شد و عرصه نیز خلع ید خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج