رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت همدان گفت: غربالگری رایگان خطرسنجی بیماری های قلبی برای افراد بالای 30 سال در همدان اجرایی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  راضیه‌السادات میرمعینی با بیان اینکه خطرسنجی بیماری‌های قلبی در سیستم بهداشتی به منظور خدمات نوین سلامت ارائه می‌شود، گفت: تمام مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشتی آماده پذیرش افراد برای غربالگری هستند.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت همدان عنوان کرد: افراد بالای 30 سال در این مراکز فراخوانده می‌شوند و تست فشارخون و آزمایش‌های کلسترول خون، قند خون و خون در مدفوع به صورت رایگان برای این افراد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق نتایج آزمایش‌ و بررسی‌ها وضعیت تغذیه و فعالیت بدنی در افراد تعیین خواهد شد که در 10 سال آینده چند درصد احتمال خطر سکته‌های قلبی و مغزی را خواهند داشت، گفت: به افرادی که ریسک بالایی داشته باشند پروتکل‌های خاصی ارائه می‌شود و به مشاوره‌های مختلفی ارجاع داده می‌شوند.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت همدان با تاکید بر کاهش مصرف چربی‌ به خصوص چربی‌های جامد، حیوانی و اشباع شده، گفت: دخانیات متهم‌ ردیف اول بیماری‌های قلبی و عروقی است و کودکان در معرض خطر دود ناشی از مصرف دخانیات هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج