مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه ۴۳ مرکز روزانه و شبانه زیر نظر این اداره‌کل فعالیت دارند، گفت: در این مراکز بیش از ۲ هزار نفر نگهداری می‌شوند و برای هر فرد بین ۵۱۰ تا ۶۷۰ هزار تومان ماهیانه یارانه پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل بهزیستی استان قم با اشاره به اینکه 50 درصد معلولیت‌ها ژنتیکی است، اظهار کرد: هر چند با توجه به رسالت‌های گسترده و مهم اعتبارات محدودی در اختیار اداره‌کل بهزیستی استان قم است اما این اداره‌کل نسبت به رفع مشکلات معلولین نگاهی ویژه دارد.

وی با تاکید بر اینکه درمان برخی از معلولیت‌ها باید از دوران کودکی دنبال شود، اضافه کرد: نوزادانی که متولد می‌شوند از نظر شنوایی تست می‌شوند و اگر با مشکل خاصی روبه رو باشند ماه نخست تولد به عنوان زمان طلایی برای درمان آنها خواهد بود چرا که در این زمان بالای 90 درصد افراد قابل درمان هستند.

رضا سلیقه خاطرنشان کرد: سالانه نزدیک به 30 نوزاد ناشنوا را معرفی می‌کنیم تا با هزینه قابل توجهی درمان شوند و به لطف خداوند متعال اکنون نوزادی در نوبت نداریم.

وی با بیان اینکه رسیدگی به بیماری‌های چشمی باید در دوران سنی زیر 6 سال دنبال شود، مطرح کرد: 61 هزار کودک زیر 6 سال معاینه شدند و افرادی که مشکل خاصی داشتند شناسایی و رفع مشکل آنها دنبال شده است.

سلیقه با اشاره به اینکه ۴۳ مرکز روزانه و شبانه زیر نظر اداره‌کل بهزیستی استان قم فعالیت دارند، عنوان کرد: در این مراکز بیش از ۲ هزار نفر نگهداری می‌شوند و برای هر فرد بین ۵۱۰ تا ۶۷۰ هزار تومان ماهیانه یارانه پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اداره‌کل بهزیستی استان قم با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در انجام رسالت‌های خود اهتمام جدی دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم همانطور که مسؤولان استان تا کنون نگاهی ویژه به این مجموعه داشته‌اند در امور مختلف بتوانند مشارکت خود را افزایش دهند.

مدیرکل بهزیستی استان قم از لزوم اهتمام خیرین مردمی نسبت به مشارکت در تامین هزینه‌های خدمات‌رسانی به افراد معلول و نیازمند یاد کرد و گفت: امیدواریم در شهر مقدس قم و در ماه محرم که دل‌های مردم با حضور در مجالس اهل بیت(ع) آماده پذیرفتن معارف دینی است، بتوانیم شاهد افزایش کمک‌های مردمی باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج