رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت از معرفی ٧ نفر از هنرمندان متقاضی دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک های عامل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سیدامیرمصباح بااعلام این خبر گفت: در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان و با پیگیری های مکرر، تعداد ٧ نفر از متقاضیان مشاغل خانگی درحرف مختلف که پیش از این درسایت مربوطه ثبت نام نموده بودند، پس از تکمیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی به بانک های عامل "ملی و رفاه" شهرستان معرفی شدند.

وی ادامه داد: این تعداد از متقاضیان جهت دریافت تسهیلات ٥٠/٠٠٠/٠٠٠میلیون ریال و ایجاد اشتغال در منزل در رشته ها و بخش های مختلف معرفی شده و موردتأیید قرار گرفته اند.

این مسئول افزود: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی دارای مزایای بسیاری چون ایجاد توازن بین مسئولیت های خانوادگی زنان و ایجاد اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه، ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و...برای شاغلین آنها است.

مصباح تصریح کرد: باتوجه به افزایش معضل بیکاری، کلیه دستگاه های اجرایی باید از طریق شناسایی و رفع موانع ومشکلات، ایجاد بستر مناسب جهت اشتغال، برنامه ریزی دقیق وحمایت از مشاغل خانگی فضای لازم را برای کارآفرینی جوانان فراهم نمایند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت خاطرنشان کرد: ازمیان ثبت نام کنندگان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی٢ نفر در رشته نویسندگی، یک نفر طراحی و دوخت چادر و ٤ نفر در رشته برنامه نویسی کامپیوتر جهت دریافت وام به بانک عامل معرفی شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج