رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت خواستار خرید ماشین آلات شهرداری برای مدیریت بحران شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، رضا رسولی افزود: روز آتش نشان را پشت سر گذاشتیم و در سالهای اخیر نقش آتش نشان بویژه واقعه پلاسکو برای همه نشان داد که آتش نشان ها چه نقش خطیری دارند و  غفلت در حوزه ایمنی صدمات جبران ناپذیری وارد می کند.

وی گفت: در شورای چهارم به حوزه آتش نشانی نگاه ویژه ای شد و مدیران این سازمان خدمات قابل توجهی در حوزه ایمنی و آتش نشانی داشتند و امیدورایم با تدوام حرکت شورای چهارم در شورای پنجم نیز ادامه یابد و  بتوانیم خرید تجهیزات آتش نشانی را در حوزه فعالیت خود قرار دهیم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت افزود: خرید تجهیزات آتش نشانی باید سالها پیش صورت می گرفت و تجهیز حوزه مدیریت بحران در سال پیش رو ضروری است و باید ماشین آلات ما در حوزه مدیریت بحران هر چه سریعتر تجهیز شود، ماشین های برف روب و راهسازی شهرداری بیش از حد فرسوده شده و در شرایط بحران، موجب تشدید بحران می شود و در این راستا نیازمند همراهی نماینده عالی دولت  در استان هستیم.

رسولی خاطر نشان کرد: ماشین الات، بخش کوچکی از حوزه مدیریت و دفاع در مواقع بحران است و نیروی انسانی و آتش نشانان بیشترین حوزه فعالیتی را در دفاع از حوادث و خطرات دارند.

عضو شورا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسوول و فرماندهی هر ایستگاه ها آتش نشانی پست خطیری است که یک لحظه غفلت موجب تبعات می گردد.

رسولی با بیان اینکه بقیه سازمان ها تا این اندازه پست حساسی نیستند و تقاضا دارم سازمان آتش نشانی را مستثنی بدانید، گفت:  سازمان هایی که مستقیم با جان مردم در ارتباط هستند، در انتخاب مدیران دقت شود و نمایندگان مردم در شورا اجازه ندهند چنین پست حساسی با امیال شخصی افراد دچار خدشه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج