مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۴۳ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۳۰۷ دلار کالا با وزن یک‌میلیون و ۳۰۸ هزار و ۲۰۸ تن در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، خلیل حیدری گفت: تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه در این مدت ۳۳۱ میلیون و ۶۸ هزار و ۷۵۵ دلار کالا به وزن یک‌میلیون و ۱۰ هزار و ۳۹۳ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ ارزش با ۴۷ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۳۷ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به سهم نخست میزان صادرات گمرک کرمانشاه در بین گمرکات و بازارچه‌های استان کرمانشاه گفت: تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۸۴ میلیون و ۷۱ هزار و ۲۲۴ دلار کالا به وزن ۲۰۶ هزار و ۷ تن بوده که جایگاه دوم را در بین گمرکات استان به خود اختصاص داده است در ۶ ماهه نخست سال جاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۱۷ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۵۹ دلار کالا به وزن ۷۷ هزار و ۱۹۳ تن است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: تشریفات صادرات گمرک پاوه نیز ۱۰ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۸۶۹ دلار کالا به وزن ۱۴ هزار و ۶۱۳ تن است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را لوازم خانه‌داری و پاکیزگی، ظروف ملامین، کیسه نایلونی، سیمان، رخام پولیش داده‌شده، گوجه‌فرنگی تازه یا سرد کرده، پروفیل با مقطع از آهن یافولادگرم نوردشده، رول نایلون، جوال و کیسه برای بسته‌بندی کالا از نوار پلی‌اتیلن، شیر و خامه شیر عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج