استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد سلیقه‌ای عمل نکنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، علی محمد احمدی در دیدار با مسوولان مجموعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: مدار توسعه را دانش بیان نه فرض محور بیندیشیم، سلیقه ای عمل نکنیم، بخش‌های تعاون، کشاورزی، صنعت و گردشگری به عنوان محور اصلی حرکت و موتور اصلی اقتصاد مقاومتی قلمداد شود.

وی اظهار داشت: در یک بازه زمان بسیار خوبی قرار داریم که آغاز فعالیت دولت دوازدهم، برنامه پنجم توسعه، آمایش سرزمینی، روشن بودن اقدامات تا افق 1400، برنامه پنج ساله استانی، معین بودن راهبردها با 8 راهکار و اقدام، قوانین و مقررات جانبی حمایت از برنامه‌ها به عنوان میثاق کاری، برنامه ارزشیابی براساس عملکرد و متمرکز نشدن بر روی فقط بودجه‌های جاری استانی و باید دستگاه‌های اجرائی و مدیران عملکرد خود را با این برنامه‌ها آغاز کنند و با این برنامه‌ها محک زده خواهند شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، دوگانگی در استان و یا بخشی نگری و یا نگرش قومی و قبیله ای و تمرکز برای رشد یک منطقه و محروم ماندن نفاط دیگر را آفتی برای استان دانست.

وی تصریح کرد: از همه کسانی که تلاش کرده و یا تلاش می‌کنند تا بودجه ای یا آورده ای برای استان مهیاء سازند تا در هر گوشه ای از استان هزینه و یا سرمایه گذاری شود با تمام توان حمایت، پشتیبانی و از آن‌ها قدردانی می کینم.

احمدی ابراز داشت: مجموعه تأمین اجتماعی، بیمه‌ها و بانک‌ها و زیرمجموعه‌های کار، تعاون و رفاه اجتماعی نقش بالائی در تونمندسازی کاری، فکری و ایجاد رفاه اجتماعی و معیشتی مردم و مهم‌تر فرصت‌های اشتغال دارند و این دستگاه‌ها در استان تلاش کنند، مأموریت‌های خود را به شایستگی انجام دهند.

وی به حمایت همه جانبه از بخش کار، تولید و اشتغال و حقوق کارگران و بازنشستگان، ارائه خدمات درمانی مجموعه کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: این مجموعه باید نگاه سیستمی و فرابخشی داشته باشند و با هماهنگی و همکاری هم برنامه‌ها و مأموریت‌های ذاتی خود را عملی کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شرایط منابع دولت محدود، توقعات و مشکلات مردم بالاست و باید با برنامه‌های نرم افزاری و سخت افزای فضا را برای کسانی که به دنبال اشتغال، کار و تولید هستند، مهیاء کرد.

احمدی، زمینه حضور افراد توانمند، متخصص، کارآفرین و متعهد که بتوانند برای مردم برنامه، هدف، کار، فرصت، تولید و اشتغال ایجاد کنند را بسیار ضروری دانست و تاکید کرد: دولت مسیر عقلانیت را در پیش گرفته و تورم را با زحمت مهار کرده و باید پول‌ها جائی بروند که با خلق ارزش افزوده، تولید، کسب کار و ثروت و سرمایه ایجاد شود.

وی به استفاده از مدیریت‌ها و استعدادهای برتر برای پیشرفت و رفاه اقتصادی، بهبود بخشیدن به معیشت و کیفیت زندگی مردم اشاره کرد و افزود: با این هدف از یک طرف به پرورش قابلیت‌ها و از طرفی به شیوه به کارگیری توانایی‌ها می‌انجامد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: مؤسسات و بانک‌ها پولپاشی نکنند و با دست خودمان سرمایه استان را به ذی نفوذان و کسانی که با پول هم برای خود و هم استان و دولت مشکلاتی را ایجاد می‌کنند، نسپاریم.

احمدی با بیان اینکه، باید به دنبال توازن در استان باشیم و همه با هم و برای همه نقاط استان باید تلاش کنیم، تصریح کرد: برآیند تلاش من استاندار، همه نمایندگان مردم، مدیران دستگاه‌های اجرائی و کسانی که برای استان دغدغه دارند، می‌تواند توازن در استان را برقرار کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج