مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان گفت: هم‌زمان با دوازدهم محرم‎الحرام همایش بزرگ رهروان زینبی ویژه بانوان فردا در ۷ امامزاده و بقعه شاخص استان گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سیف الله سهرابی درباره برگزاری همایش رهروان زینبی در استان اظهار داشت: تجمع بزرگ رهروان زینبی در قالب طرح بصیرت عاشورایی در 7 بقعه متبرکه استان گلستان در 7 شهرستان به منظور همدردی با حضرت زینب(س) با محوریت بانوان هم‌زمان با دوازدهم محرم‎الحرام برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش تجدید میثاق با حضرت زینب (س) و حضرت سید الشهدا (ع) و یاران با وفایش و تبیین و شخصیت حضرت زینب(س) و تشریح خطبه‌های آن حضرت در کوفه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب زینبی و زنده نگه داشتن قیام عاشورا و نفش حضرت زینب کبری(س) در دفاع از ولایت است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با اشاره به برگزاری این مراسم در شهرستان‌های گرگان، علی‌آبادکتول، بندرگز، آزادشهر، کردکوی، گنبدکاووس و مینودشت تصریح کرد: این مراسم در شهرستان گرگان فردا سه‌شنبه 11 مهر ماه هم‌زمان با سراسر کشور از ساعت 9.30 دقیقه صبح در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) گرگان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سهرابی گفت: این همایش با حضور بانوان ولایی و زینبی هدف تبیین سیره و شخصیت حضرت زینب(س) و قرائت میثاق‌نامه بانوان برگرفته از مبانی و اهداف نهضت حسینی است.

امر به معروف و نهی از منکر 

وی اظهار کرد: اقتضا می‌کند تا در عزاداری امام حسین(ع) به مسائل سیاسی روز توجه کنیم و مهم‌ترین موضوعی که باید به آن توجه کرد بحث امر به معروف و نهی از منکر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان افزود: در ایام محرم و صفر باید بیش از هر چیزی بر بصیرت‌افزایی عاشورایی تأکید داشته باشیم چرا که بصیرت عاشورایی ضامن حفظ نظام اسلامی و اجرای احکام اسلامی در جامعه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج