مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان گفت: از جمله رویکردهای این سازمان در سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی و احداث سومین سایت دفن پسماند استان در مراوه تپه و همچنین تکمیل فاز سوم کارخانه کمپوست آزادشهر است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند استان گلستان، یازرلو درباره راه‌اندازی، ساماندهی و دفع زباله در سایت سوم مراوه تپه اظهار داشت: این سایت در مساحتی بیش از 5 هکتار طراحی شده است که در حال حاضر ساختمان نگهبانی، باسکول، حفر ترانشه، حصارکشی اطراف سایت و فنس‌کشی با اعتباری بالغ بر330 میلیون تومان آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: کارخانه کمپوست آزادشهر که از لحاظ تکنولوژی جزوء کارخانجات به روز درکشور می باشد و با ظرفیت 250 تن در هر شیفت کاری طراحی و ساخته شده است وهم اکنون فاز تکمیلی آن که احداث و تکمیل سالن تخمیر شامل کف سازی و نصب سوله در حال اتمام می باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان تصریح کرد: عملیات کف‌سازی سالن تخمیر آزادشهر با اعتباری بالغ بر 630 میلیون تومان و ساخت سوله سالن آن با اعتبار 820 میلیون تومان اجرا شده است.

یازرلو گفت: همچنین در فاز دوم جهت ادامه کف سازی سالن تخمیرو احداث زمین دپوی کود با هزینه بالغ بر 500 میلیون تومان در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: از اقدامات انجام شده این سازمان از سال 1395 تاکنون می‌توان به پیگیری جذب حداکثری اعتبارات ملی و اعتبارات سفر رئیس جمهور که بالغ بر9200 میلیارد ریال که در قالب احداث سومین سایت دفن استان در مراوه تپه، احداث و تکمیل کارخانه کمپوست آزادشهر، ساماندهی مرکز دفن آزادشهر وحفر ترانشه، اورهال کامل کارخانجات کمپوست آزادشهروآق قلا، خرید و بازسازی و تعمیر ماشین‌آلات سنگین مراکز دفن شرق و غرب استان، اصلاح و بازسازی و راه اندازی تصفیه خانه سایت آق قلا ، انجام پایش دوره‌ای چاههای بالادست و پائین دست سایت لندفیل آزادشهر، کمک به اجرای طرح تفکیک از مبداء شهرستان‌های مینودشت، آق قلا، کلاله، زمینه‌سازی و پیگیری جهت احداث صنایع تولید انرژی از زباله‌ ها و ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی را می‌توان نام برد.

کارخانه کمپوست آزادشهر 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان گلستان گفت: 640 میلیون تومان جهت اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء، حصار کشی به روستاهای باغو، نصر آباد، یساقی، شیخ لر، آق قمیش، الفجر، پیرواش سفلی، زیارت و همچنین جهت حصار کشی روستاهای (گلیداغ ، قازانقایه) و ساخت سکو انتقال زباله روستاهای (سلطانعلی ، دوزین) تخصیص و پرداخت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج