حادثه پلاسکوی تهران در کمین پاساژ قدیمی شهرداری دهدشت است که مسوولان مربوطه باید در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از دهدشت، پاساژ قدیمی شهرداری دهدشت که در مرکز شهر دهدشت قرار دارد و دور تا دور آن را دست‌فروش‌ها گرفته‌اند، با کم و کاستی‌های فراوانی روبرو است.

این محل کسب و درآمد دارای فضایی بسیار کوچک، خفه و دارای سقفی کوتاه که شامل ۲۱ باب مغازه «نقلی» است، و این مغازه‌ها به بانوان هنرمندی که برای تأمین معاش خود و فرزندانشان خیاطی می‌کنند، با قیمت‌های متفاوت اجاره داده‌ شده است.

دهدشت7878

یکی از  این بانوان خیاط در این زمینه با بیان اینکه پاساژ کم و کاستی‌های زیادی دارد، می‌گوید: با توجه به اینکه ساعت‌ها از صبح تا شب در این مکان کار می‌کنیم، عدم سرویس بهداشتی نارضایتی همه ساکنین این مکان تجاری را فراهم کرده که سال‌هاست شهرداری قول خدمات‌دهی را داده است، اما در پاسخ به پیگیری‌ها، می‌گوید بودجه نداریم، همین است که هست! و ما نیز به دلیل تنگدستی و بالا بودن اجاره در مکان‌های دیگر، مجبور به ماندن در این پاساژ هستیم.

بانوی دیگری می‌گوید: مغازه‌های پاساژ آن‌قدر «کوچک» هستند که حتی جای نشستن مشتری در مغازه‌ها نیست، و مشتری مجبوراست ساعت‌ها در راهرو منتظر بماند که این خود باعث شلوغی و همهمه در این فضای بسته‌شده است.

بنا بر این گزارش، به دلیل قدیمی بودن این ساختمان از کانال‌کشی کولر خبری نیست که خود نیز سبب مصرف بیشتر برق می‌شود، و کولرها در داخل پاساژ جلوی مغازه‌ها نصب‌شده است که سروصدای این کولرها در کنار سروصدای چرخ‌های خیاطی و همهمه مشتریان منتظر در راهرو آن‌هم در این فضای بسته و خفه در دراز مدت آسیب جدی به‌ سلامت روان این بانوان و سلامت خانواده‌هایشان می‌رساند.

دهدشت24

از طرفی نیز در این پاساژ لوله اصلی گاز شهری وجود ندارد که زنان برای گرم نگه‌داشتن خود در زمستان از وسایل گرمایشی بدون استاندارد استفاده می‌کنند که این نیز احتمال وقوع حریق آتش در پاساژ را زیاد می‌کند، و کوچک‌ترین آتش‌سوزی پلاسکوی دیگری را رقم خواهد زد.

دهدشت3

چکه کردن سقف در زمستان، پر شدن کف راهروهای پاساژ از آب هنگام بارندگی و دیده شدن حشرات موذی و جوندگان(موش‌ها) آن‌هم در ساختمانی در مرکز شهر دهدشت، از دیگر معضلات این پاساژ است.

دو طرف این پاساژ کنتورهای برق بدون محفظه و قاب قرار دارد که هنگام بارندگی و چکه کردن سقف، امکان برق‌گرفتگی و اتفاقات ناگوار در این پاساژ وجود دارد.

یکی از بانوان در این رابطه اظهار داشت که گاهاً پاساژ دچار اتصالات برق می‌شود و دلیل آن‌هم استفاده غیرقانونی مغازه‌های اطراف از کنتورهای برق این پاساژ است.

دهدشت

بنا بر این گزارش، از مسئولان در شهرداری دهدشت تقاضا داریم پیش از آنکه حادثه‌ای دل‌خراش رخ دهد، با برنامه‌ریزی و تلاش به بازسازی این پاساژ اقدام و همچنین به زیبایی شهر خود نیز کمک کنند.

دهدشت 56

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج