عزاداران تهرانی نماز ظهر عاشورا را بیاد آخرین نماز سیدالشهداء در سطح شهر به جماعت اقامه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، همزمان با ظهر عاشورا هیئات و دسته های عزاداری همزمان با اذان ظهر به افق تهران، در مساجد، تکایا، حسینیه ها، هیئت های مذهبی و میادین و خیابان های شهر به یاد بزرگ پرچمدار دین و سالار شهیدان، نماز ظهرعاشورا را به جماعت اقامه کردند.

عزاداران در ظهر عاشورا به تبعیت از امام حسین (ع) و یاران با وفایشان به هنگام نماز ظهر، عزاداری را تعطیل کرده و نماز جماعت را اقامه می‌کنند.

یکی از اهداف قیام سید الشهدا(ع) احیا دین و نماز است و اقشار مختلف مردم در گوشه و کنار تهران در حالی ‌که رنگ و بوی خاص عاشورا در شهر پیچیده بود، هنگام ظهر، به اقامه این فریضه واجب پرداختند، چون معتقدند یکی از جلوه‌های بی‌نظیر عاشورا، اقامه نماز اول است و همان‌گونه که ، امام حسین(ع) در عاشورا و در میان هیاهوی جنگی نابرابر اقامه نماز اول وقت را بر هر چیز مقدم دانست و در زیر بارش تیر دشمن، نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

نماز ظهر عاشورا امام حسین (ع)

ابوثمامه صیداوی در گرماگرم نبرد، به امام حسین علیه‌السلام نزدیک شد و به آن حضرت عرض کرد که وقت زوال فرارسیده است. امام حسین علیه‌السلام که به نماز اهمیت ویژه‌ای می‌داد، دستور داد جنگ را متوقف کرده و همگی به نماز پردازند. دشمنان که به نماز اهمیت چندانی نمی‌دادند، آن حضرت و یارانش را در حال نماز نیز مورد هجوم ناجوانمردانه قرار داده و با پرتاب تیر آنان را نشانه می‌گرفتند.

عبدالله حنفی که خود را سپر امام حسین علیه‌السلام قرار داده بود، متحمل سیزده تیر دشمن شد و عاقبت در حال دفاع از وجود شریف امام حسین علیه‌السلام به لقاءالله پیوست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج