مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان گفت: امام حسین (ع) مختص اهل شیعه نیست زیرا چه اهل شیعه و چه اهل سنت همه مسلمان و برادرند و دشمنان از این ترفند برای اختلاف بین شیعه و سنی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام جعفر رعایتی امشب در همایش عاشورا از منظر اهل سنت در مسجد جامع دهستان آق‌آباد گنبدکاووس اظهار داشت: امام حسین (ع) مختص اهل شیعه نیست زیرا چه اهل شیعه و چه اهل سنت همه مسلمان و برادرند و دشمنان از این ترفند برای اختلاف بین شیعه و سنی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه 8 سال جنگ ایران به این علت دفاع مقدس نامیده شد, که همه مردم ایران چه اهل شیعه و چه اهل سنت و حتی هموطنان دیگر ادیان دینی در کشور برای دفاع از مرز و بوم ایران اسلامی در این جنگ شرکت کردند و جان خود را فدای اسلام کردند، افزود: از 4 هزار شهید استان گلستان, 600 شهید را اهل سنت تقدیم اسلام و انقلاب کردند و در 8 سال دفاع مقدس حضور فعال داشتند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان تاکید کرد: هم اهل سنت و هم اهل شیعه معتقد است که امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای سنت پیامبر اکرم ( ص) که به فراموشی سپرده شده بود و برای نرفتن زیر بار ذلت قیام کرده است.

مدیر حوزه علیمه اهل سنت گنبدکاووس، آخوند مخدوم کسخله هم در این مراسم گفت: در کتب دینی اهل سنت علت قیام امام حسین (ع), امر به معروف و نهی از منکر ذکر شده, زیرا در آن زمان, حاکم وقت نااهل و فاسد بود.

وی اظهار داشت: در تاریخ اهل سنت و ترکمن تکریم به اهل بیت(ع) و محبت و مودت به آنان سفارش شده و مردم اهل سنت چون برادران اهل شیعه ارادت خاصی نسبت به اهل بیت (ع) به ویژه امام حسین (ع) و امام رضا(ع) دارند.

امام جمعه روستای قرنجیک و مدیر حوزه علیمه اهل سنت شهرستان گنبدکاووس افزود: در روایات اهل سنت آمده است که امام حسین (ع) در راه تبیین دین و اصلاح جامعه قیام کرد و عاشورا را ساخت تا مسلمانان به این مهم الهی توجه کنند.

وی تصریح کرد: ما مسلمانان چه اهل شیعه و چه اهل سنت باید با وجدان بیدار و به دور از تعصب تاریخ را ورق بزنیم و آگاهانه و هوشیارانه آن را مطالعه کرده تا ظلم و ستم های استبداد را بشناسیم.

مدیر حوزه علیمه اهل سنت گنبدکاووس تاکید کرد: دشمنان اسلام مختص روز عاشورا و زمان اهل بیت (ع) نیستند و چنین دشمنانی در لباس‌های دیگر در طول تاریخ بشریت برای از بین بردن اسلام وجود داشته و تلاش می‌کنند و ما باید بیدار باشیم تا آنان در قالب دوست در بین ما نفوذ نکرده و بین ما و اهل شیعه اختلاف نیندازند.

وی گفت: در حال حاضر عربستان سعودی به ظاهر چند آمبولانس برای کمک به مردم فلسطین اعزام می‌کند, اما در واقع با پول نفت از اسرائیل غاصب حمایت می‌کند و دست یاری به صهیونیست می‌دهد و این خیانتی بیش برای مسلمانان جهان نیست.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت گنبدکاووس یادآور شد: ما باید مخلصانه در راه اسلام قدم برداریم و قدر رهبر معظم انقلاب را که هر بیانش, برای ما همچون طلا است و به ما بصیرت قرآنی می‌دهد بدانیم و همواره در راه نظام و اسلام از ایشان تبعیت کنیم.

وی اظهار کرد: در حدیث اهل سنت آمده است که در زمان عدل و داد, مسلمانان جهان برای کمک و پیروزی فلسطین و آزادی قدس به جنگ با صهیونیست می روند و به نظر می رسد این زمان نزدیک است.

مدیر حوزه علیمه اهل سنت گنبدکاووس گفت: این روزها, روزهای عزاداری امام حسین ( ع) است که ما ضمن گرامی داشتن این ایام و احترام آن باید از روزها در جهت ذخیره توشه آخرت درس بگیریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج