چهار دستگاه دیالیز اهدایی توسط 2 خیر، در بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی شهرستان آستارا راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فرماندار آستارا در آئین راه اندازی این دستگاه ها در بیمارستان این شهرستان گفت: خیران در حوزه سلامت به تقویت زیر ساخت های بهداشتی و درمانی کمک می کنند و در این راستا گام های خوبی برداشته شده است.

یونس رنجکش افزود: اهدای چهار دستگاه دیالیز به بیمارستان شهید بهشتی آستارا کاستی های بخش دیالیز را برطرف کرد و خوشبختانه کمبود تجهیزات در این بخش وجود ندارد.

وی ضمن قدردانی با دعوت از خیران برای کمک به تقویت زیرساخت های درمانی اضافه کرد: بندر آستارا به خاطر قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی و با داشتن جاذبه های طبیعی، تاریخی و گردشگری، هر ساله پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است و امکانات بهداشتی و درمانی این شهرستان باید متناسب با این ظرفیت ها ارتقا یابد.

محمد نظری رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا نیز گفت: ارزش هر دستگاه دیالیز، 570 میلیون ریال است و تعداد آنها در بیمارستان آستارا به 19 دستگاه افزایش یافت.

وی تعداد بیماران دیالیز آستارا را 61 بیمار عنوان و تصریح کرد : هزینه هر عمل پیوند کلیه، 250 میلیون ریال است و بسیاری از بیماران بخش دیالیز در تامین آن مشکل دارند و آستارا بعد از بندر انزلی از نظر تعداد بیماران کلیوی، رتبه دوم استان گیلان را دارد.

در این آئین یک دستگاه نوار قلب، یک دستگاه اکسیژن ساز قلب و یک صندلی بیمار به ارزش 200 میلیون ریال توسط یک فرد نیکوکار به بیمارستان شهید بهشتی آستارا اهدا شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج