مدیر عامل سازمان آتش نشانی یاسوج گفت: 40 نیروی عملیاتی آتش‌نشانی شهر یاسوج تنها سه دست لباس ایمنی دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، محمد رستمی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کمبود تجهیزات در مراکز آتش نشانی‌های استان به حدی است که ۴۰ نیروی عملیاتی در شهر یاسوج در سه ایستگاه تنها سه دست لباس ایمنی قدیمی دارند که به زحمت دمای زیاد آتش را تحمل می‌کنند و این در حالی است که باید برای هر نیرو یک دست لباس ایمنی و ضد حریق وجود داشته باشد.

رستمی با اشاره به اینکه سال گذشته هزار و ۱۶۳ مورد عملیات نجات توسط نیروهای امدادی آتش نشانی انجام شده است افزود: ماموران آتش نشانی شهریاسوج و حومه از ابتدای امسال تاکنون ۱۲۰ عملیات امداد و نجات انجام داده‌اند.

محمد رستمی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۲ نیرو در سازمان آتش نشانی شهر یاسوج خدمات رسانی می‌کنند، ادامه داد: از این تعداد ۸ نفر نیروی ستادی و مابقی نیروی عملیاتی هستند.

وی اضافه کرد: سه ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهر یاسوج فعال است که ایستگاه مرکزی شماره ۱ حوالی بلوار چمران در منطقه سالم آباد، ایستگاه شماره ۲ حوالی بلوار عدل و ایستگاه شماره ۳ نیز در جاده اکبر آباد جنب شهربازی واقع شده است.

رستمی گفت: عملیات‌های امداد و نجات و آتش سوزی توسط تیم‌های تخصصی در ایستگاه مرکزی شماره ۱ انجام می‌شود که می‌توان به عملیات آزادسازی از آسانسور، نجات از کوهستان، غواصی و سایر حوزه‌ها اشاره کرد.

عملیات نجات در تصادفات جاده‌ای و اطفای حریق در جاده‌های یاسوج - اصفهان، یاسوج - شیراز و یاسوج - بابامیدان نیز توسط نیروهای ایستگاه شماره دو و سه انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج