سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: روز یکشنبه همزمان با عاشورا تا ظهر آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری و بعد از ظهر یکشنبه نیز با نفوذ سامانه پرفشار ، افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مازیار غلامی افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده توده هوای ناپایدار تا اواخر وقت امروز (جمعه) در منطقه است که بر این اساس و از روز شنبه همزمان با تاسوعا، با تضعیف موضعی سامانه بارشی ، افزایش نسبی دما و در بعضی نقاط بارندگی مورد انتظار می باشد که با توجه به این امر ، آسمان گیلان در این روز ابری تا نیمه ابری می باشد.
وی ادامه داد: همچنین روز یکشنبه همزمان با عاشورا، صبح تا ظهر آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری و بعد از ظهر یکشنبه نیز با نفوذ سامانه پرفشار ، افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می شود.
غلامی بیان کرد: آسمان امروز گیلان نیز ابری همراه با بارندگی و وزش باد است که از اواخر وقت امروز، با کاهش ناپایداری همراه خواهد بود.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: بیشینه دما در 24 ساعت گذشته مربوط به منجیل با 25 درجه سلسیوس و کمینه دما با هفت درجه سلسیوس مربوط به جیرنده بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته نیز ، بندرانزلی با 112 میلی لیتر بارندگی ، بیشترین ریزش باران در شهرهای گیلان را به خود اختصاص داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج