امام جمعه موقت یاسوج گفت: به کار داعش در عراق و سوریه پایان داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، حجت‌الاسلام سید امان‌الله حسینی‌صدر در خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و یاران با وفایش، اظهار کرد: واقعه کربلا درس‌های مهمی به ما داده است.

وی گفت: مداحان و سخنرانان برنامه‌های ماه محرم وطایف سنگینی بر عهده دارند که باید با شناخت کامل از واقعه کربلا، نهضت امام حسین(ع) را مورد تشریح و تبیین قرار دهند.

وی افزود: همچنین باید نذورات تا آن جا که ممکن است بین محرومان و در مناطق محروم توزیع شوند.

امام جمعه موقت شهر یاسوج در بخش دیگری از اظهارات خود در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به همه‌پرسی اقلیم کردستان پرداخت و اظهار داشت: این یک فاجعه جدید در جهان اسلام، که استکبار جهانی آن را طراحی کرده است.

حسینی‌صدر همچنین به کشتار و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار اشاره کرد و گفت: جنایتی بدتر از جنایات اسرائیل در فلسطین توسط بوداییان در میانمار در حال انجام است.

وی در همین خصوص با بیان این که از کشورهای اسلامی انتظار کمک و یاری می‌رود، افزود: هیچ انتظاری نباید از مجامع بین‌المللی در این خصوص داشته باشیم.

وی گفت: به کار داعش در سوریه و عراق پایان داده می‌شود و بدترین جنایات بشری در این دو کشور توسط داعش وابسته به استکبار جهانی شکل گرفت.

حسینی‌صدر از داعش به عنوان تفکری یاد کرد که به فکر بد جلوه دادن چهره اسلام است، افزود: ترامپ به جای این که چنین تفکراتی را محکوم کند ایران را متهم می‌کند در حالی که ایران قربانی اول اقدامات تروریستی بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج