نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: برافراشته شدن پرچم حق و دین نشأت گرفته از رشادت و ایثارگری‌های امام حسین (ع) و کسانی است که با اقتدا به این امام، به استکبار جهانی تاختند و جلوی آنها ایستادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در همایش امر به معروف و نهی از منکر که در حسینیه گلزار شهدای بیجار برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و شهادت حضرت امام حسین (ع) به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و بیان کرد: امام حسین (ع) هدف خود را از قیام و نهضت عاشورای حسینی احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه عنوان کرد.

وی بیان کرد: امام حسین (ع) قیام کرد تا امر معروف و نهی از منکر تا همیشه تاریخ متدوام و ماندگار باشد و از این راه سیره نبی مکرم اسلام در جامعه اسلامی احیا شود.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه کسانی که امر به معروف و نهی از منکر میکنند از جمله مومنان هستند، گفت: آنچه باعث تشخیص مومنین می شود امر به معروف و نهی از منکر و اهمیت به این فریضتین الهی است.

وی عنوان کرد: اگر افرادی مردانه در برابر دشمنان قرآن و اسلام نمی‌ایستادند و دشمن را مأیوس نمی‌کردند زمین را فاسدان می‌گرفت و کل جامعه به فساد کشیده می‌شد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برافراشته شدن پرچم حق و دین نشأت گرفته از رشادت و ایثارگری های امام حسین (ع) و کسانی است که با اقتدا به امام حسین (ع)، به استکبار جهانی تاختند و جلوی آنها ایستادند و پوزه‌شان را به خاک مالیدند.

وی گفت: در یک جامعه اسلامی مومنان نسبت به هم احساس وظیفه کرده و یکدیگر را امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: افرادی که ادعای مسلمانی دارند و امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند و تمام تلاششان نشر منکرات در جامعه است در جرگه منافقان هستند چرا که ظاهر و باطنشان یکی نیست.

وی ادامه داد: حتی میان غیر مسلمانان  و اهل کتاب نیز افرادی که معروفات را در جامعه نشر داده و جلوی منکرات را می‌گیرند مقبول همگان هستند.

حسینی‌شاهرودی در ادامه به شهادت شهدای اسلام اشاره و بیان کرد: آنان که جانشان را در راه خداوند فدا کرده معامله با خداوند را با امر به معروف و نهی از منکر گره زدند.

وی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس بیش از 200 هزار شهید در راه امر به معروف و نهی ازمنکر تقدیم انقلاب شد، گفت: بالاترین امر به معروف و نهی از منکر را شهادت در راه خداوند عنوان کرد.به گفته حسینی‌شاهرودی، دفاع مقدس کاری کرد که استکبار از کرده خود پیشمان شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه به شهادت و تشییع پیکر شهید حججی اشاره و بیان کرد: این شهید والامقام همچون دیگر شهدای اسلام با هیهات منه الذله امام حسین سر فرود نیاورد و تسلیم نشد و در راه دفاع از اسلام و اعتلای آن به شهادت رسید.حسینی‌شاهرودی شهید حججی را انسان والایی خواند که با خداوند معامله کرده است.نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حتی دشمنان از جمله صهیونیست‌ها بر روی خبرگزاری‌هایشان تصویر شهید حججی را درج کرده‌اند و این نصرت خداوند است که امر به معروف که شهادت بالاترین آن است، جهانی شود.

وی گفت: قبل از انقلاب استکبار و در رأس آمریکا بر این باور بود که نه تنها بر ایران بلکه جهان مسلط می‌شود اما این خیال باطل را برای همیشه به گور خواهد برد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج