مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: 86 درصد خانوارهای استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز برخوردار هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج،  صبح امروز  مدیر عامل شرکت گاز کهگیلویه وبویراحمد با حضرت آیت اله ملک حسینی نماینده ولی فقیه و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

حضرت‌آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار، اظهار کرد: امیدوارم در امر خدمات رسانی، مردم مناطق روستایی بهتر و بیشتر دیده شوند.

وی تقویت امر خدمات رسانی و پر رنگ تر شدن این مهم را یادآور شد و گفت: با توجه به شرایط استان و مشکلات عدیده ای که از گذشته وجود داشته است باید یک نگاه توسعه ای اعمال کرد و مطابق با این نگاه به سمت جلو پیش رفت.

 نماینده ولی فقیه در این دیدار از تلاش‌های صورت گرفته در امر گاز رسانی به مناطق مختلف استان اعلام رضایت و تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش موج، پیش از سخنان آیت الله ملک حسینی، رحمن خادم مدیرعامل شرکت گاز استان گزارشی از عملکرد و دست آوردهای این مجموعه ارائه کرد.

خادم با اشاره به دست یابی شهرستان گچساران به شهرستان سبز یعنی شهرستانی که تمامی مناطق آن از نعمت گاز برخوردارند، گفت: 583 روستا که حدود 230 روستای آن در دولت تدبیر و امید گازرسانی شده‌اند در استان به همراه 15 شهر از 17 شهر استان که مجموعاً 86 درصد کل خانوارهای استان را شامل می‌شود از نعمت گاز بهره مند هستند.

وی در ادامه پروژه بزرگ گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک را از برنامه‌های مهم و از مطالبات اساسی مردم آن مناطق خواند و گفت: این پروژه در سه فاز که فازهای اول شامل 9 کیلومتر و دوم شامل 7 کیلومتر آن به اتمام رسیده است و فاز سوم آن نیز 58 کیلومتر به صورت فلزی و 300 کیلومتر پلی اتیلن استفاده خواهد شد که جمعاً 358 کیلومتر شبکه برای اجرا دارد.

وی افزود: در قالب گازرسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک تعداد ۱۸۲ روستا از این نعمت بهره مند خواهند شد.

خادم به اعتبارات تخصیص داده شده به این پروژه اشاره کرد و بیان داشت: اعتبار فاز 1 و 2 مبلغ 11 میلییارد تومان و فاز سوم 44 میلیارد است که جمعاً 55 میلیارد اعتبار کل این پروژه خواهد بود.

وی از افتتاح پروژه‌های گازرسانی به 7 روستای شهرستان کهگیلویه در قالب همین پروژه خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال گاز رسانی به 7 روستا در قالب این پروژه به بهره برداری رسید و جمعیتی بالغ بر 980 نفر در قالب 192 خانوار از نعمت طبیعی گاز بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد دیگر پروژه‌ها و طرح‌های افتتاحی در هفته دولت را یادآور شد و بیان داشت: پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی زیادی در هفته دولت امسال داشتیم که از جمله می‌توان به افتتاح گازرسانی به روستاهای چیر، پوزه کوه برد، دو بند سرمست، دم مهد و کلگه پهن با اعتباری بالغ ۶۸۰ میلیون تومان که جمعیت 982 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد اشاره داشت.

خادم از طرح گازر سانی به مجموعه روستاهای ممبی و سرآسیاب در شهرستان بهمئی به عنوان دومین پروژه مهم گاز رسانی استان با 43 کیلومتر طول مسیر تصریح کرد: کلنگ زنی این طرح بزرگ در هفته دولت انجام گرفت و کار عملیاتی آن به زودی با اعتباری در حدود 140 میلیارد ریال آغاز خواهد شد که با اتمام آن جمعیت 9523 نفر در قالب 2279 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی کلنگ زنی طرح گازرسانی به مجموعه روستاهای سادات محمودی (7 روستا) با مبلغ برآورد 1 میلیارد و 400 میلیون تومان، و کلنگ زنی گازرسانی به روستاهای کت (11) روستا با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و نهصد میلیون تومان و هم چنین افتتاح گازرسانی به مجموعه روستاهای بردهری، سرگچینه و چشمه پلنگی را با توجه به استعداد آینده منطقه با دید توسعه ای از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این شرکت دانست.

 رحمن خادم هم چنین در این دیدار بر تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی استان در امر خدمات رسانی اشاره کرد و خواستار یک نگاه توسعه ای و همه جانبه در این امر شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد اصلاح روش‌ها برای بهبود کار در شرکت گاز استان را به عنوان یکی از اولویت‌های این شرکت دانست و تاکید کرد: که ما در شرکت گاز استان با اعمال چنین نگاهی و پرهیز از هزینه‌های زیاد و یک نگاه کارشناسی دنبال تحقق شعارها و اهداف بلند خدمت رسانی نظام به مردم استان هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج