فرمانده انتظامی استان قم: با بیان اینکه سربازی رفتار شجاعانه را در جوانان تقویت می کند، افزود: باید تلاش کرد تا جوانان که قلب سرمایه ی انسانی هستند محفوظ باشند تا بتوانند در این سرزمین شجاعانه در برابر وظایف خود عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ،فرمانده انتظامی استان قم در دهمین جشنواره جوان سرباز که به مناسبت هفته ناجا در سالن هاش های سازمان ملی جوانان استان قم برگزار شد، با بیان اینکه یکی از سرمایه های با ارزش در هر کشوری سرمایه های انسانی است، اظهارداشت: در کنار سرمایه های طبیعی، تاریخی و اقتصادی، سرمایه انسانی بالاترین و ارزشمندترین سرمایه بوده و موتور محرک آن جوانان کشورند که بایستی در مقصد و محور حمایت، هدایت و نگه داشت قرار گیرند.

وی تاکید کرد:هر کشوری از سرمایه های انسانی خود به خصوص نیرو های جوان غافل شد مطمئناً در دراز مدت دچار مشکل و خاموشی می شود.

سردارکاظم مجتبایی با بیان اینکه جوان ها دارای مختصات و شاخصه هایی هستند که اگر مسئولان تصمیم داشته باشند آن ها را نگهداری و حفظ کنند بایستی این مختصات را به خوبی شناخته و در جهت تقویت و کمک آن ها گام بردارند، بر شناخت مختصات سربازان و همچنین لزوم برنامه ریزی صحیح در این رابطه تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه عدم موفقیت جوانان در زندگی سبب ناکامی آن ها می شود و از نمونه های آن می توان ناکامی های اقتصادی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی برشمرد که در مسیر آن ها قرار دارد، گفت:باید جوانان را در برابر ناکامی ها تقویت کرد که دچار آلودگی، سرخوردگی، گمراهی و انحراف نشوند.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد:مسئولان بایستی تلاش کنند تا زمینه برای جایگاه شغلی، اقتصادی، تحصیلات و اجتماعی جوانان فراهم شود و اگر ظرفیت ها پر شده و یا امکانش نبود باید به شکل دیگری از وادادگی، انحراف و از دست رفتن این سرمایه عظیم جلوگیری شود.

وی در ادامه هدف از برگزاری این جشنواره را در نیروی انتظامی تقدیر از جوانان و شناسایی ناکامی آن ها و تلاش در جهت رفع آن برشمرد.

مجتبایی بر لزوم تقویت ارزش های دینی در جامعه تاکید کرد و گفت: برخی جوانان رفتارشان پرخاشگرانه بوده یعنی اعتقاد دارند طرف مقابل باید همانند خودشان شکست بخورد و عده ای نیز رفتار سلطه جویانه داشته و معتقدند تنها حرف و تصمیم خود درست است و هر دو این رفتار مردودند.

وی رفتار سوم را منفعلانه دانست که فرد رفتار طرف مقابل را بهتر از خود دانسته و این اشتباه است، تصریح کرد: رفتار چهارم شجاعانه بوده یعنی در مواجهه با رفتار درست آن را می پذیرد گرچه در مقابل رفتار خود باشد.

 مجتبایی با بیان اینکه تلاش در نیروی انتظامی بر این است تا رفتار شجاعانه در جوانان تقویت شود، افزود: ما باید تلاش کنیم تا جوانان که قلب سرمایه ی انسانی هستند محفوظ بوده تا بتوانند در این سرزمین شجاعانه در برابر وظایف خود عمل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج