سلامی : عاشورا نقطه آغاز بود و اکنون شاهد این هستیم که عاشورا هرسال وسیع‌تر و گسترده‌تر از سال قبل شده است. ما مدیون به شهدا هستیم و هر چه داریم متعلق به شهدا است.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، سردار حسین سلامی در مراسم افتتاح خانه موزه شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع) و یاران باوفایشان، گفت: حضور در این خانه مقدس توفیقی است که خداوند متعال نصیب ما کرده است؛ چرا که این خانه نقطه تولد دو نفر از عزیزترین شهیدان انقلاب اسلامی است و قدم گذاشتن در این مکان مقدس مشاهده دری از درهای بهشت است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به این‌که در آستانه عاشورای حسینی قرار داریم، گفت: امام حسین(ع) و یاران باوفایشان با قیام خود، در مقابل ظلم و ستم ایستادگی و مقاومت کردند و این مقاومت حصار زمان را شکست و موجب شد که نسل‌های زیادی از گمراهی نجان پیدا کنند.

سلامی با بیان این‌که امام حسین(ع)‌و یاران ایشان، بهترین الگو برای مسلمانان هستند، گفت: حضرت ابوالفضل(ع)‌ مظهر غیرت، شجاعت، ایستادگی و ایثار هستند و با شجاعت و  از خودگذشتگی زیباترین الگوی جوانمردی را که از درک ما بیشتر است ساختند.

وی بیان کرد: سرشت ما شیعیان از گلاب ناب اصحاب و امام عاشورا ریشه گرفته است و هویت و سعادت ما در گرو اتصال به این منبع لایزال الهی است.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امام حسین(ع)‌در عاشورا حجت را بر ما تمام کردند و نشان دادند که هیچ چیز نباید مانع از مقابله و ایستادی با ظلم و ستم شود و هیچ توجیهی برای ترک میدان جنگ و جهاد و غلاف کردن شمشیر‌ وجود ندارد.

سلامی افزود: یکی از پیام‌های عاشورا این بود که راه سعادت مسلمانان از راه جهاد عبور می‌کند و امام حسین(ع) نیز برای زنده نگهداشتن اسلام و امر به معروف و نهی از منکر و همچنین اصلاح امت پیامبر جان خود را فدا کردند.

وی تصریح کرد: باید به این‌ نکته توجه داشت که اسلام به اندازه‌ای عزیز است که خداوند زیباترین و ناب‌ترین گوهر آفرینش را در این راه قربانی کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که انقلاب ما امتداد عاشورا بود، گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انبساط یافته از عاشورا است، و به تعبیر مقام معظم رهبری، جنگ ما قطره‌ای در مقابل دریای سختی‌ها و مصیبت‌های عاشورا بود بنابراین افرادی مانند شهیدان زین‌الدین از افتخارات بزرگ اسلام هستند که همواره می‌درخشند و هرگز غروب نمی‌کنند.

سلامی با بیان این‌که شهدا زنده هستند و نزد خدواند روزی می‌خورند، خاطرنشان کرد: از دلایل حقانیت شهدا این است که آن‌ها جاودانه هستند و با گذر زمان از ارزش شخصیت آن‌ها کم‌ نمی‌شود و هیچگاه فراموش نمی‌شوند.

وی افزود: شهدا برای کشور ما و امت اسلامی راه نوینی را برای رسیدن به سعادت گشودند و نشان دادند که برای سعادتمند شدن باید از مسیر‌ها و گذر‌گاه‌های سخت عبور کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: شهدا ما را به هویت دینی و اسلامی خود بازگرداندند و نشان دادند که می‌توان با قدرت‌های بزرگ مبارزه کرد، جنگید، آن‌ها را شکست داد و پیشرفت کرد، البته این معانی، ساده بیان می‌شوند ولی در ورای این معانی فداکاری‌های بسیار زیادی نهفته است.

سلامی ادامه داد: عاشورا نقطه آغاز بود و اکنون شاهد این هستیم که عاشورا هرسال وسیع‌تر و گسترده‌تر از سال قبل شده است. ما مدیون به شهدا هستیم و هر چه داریم متعلق به شهدا است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج