شهردار قم گفت: در زمان امام حسین(ع) چیزی از اسلام باقی نمانده بود بنابراین امام حسین(ع) با ایثار و فداکاری، جان خود را برای حفظ و حراست از اسلام که از سرما‌یه‌های مسلمانان است فدا کردند تا این سرمایه باقی بماند و موجب هدایت شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، شهردار قم در مراسم افتتاح خانه موزه شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین گفت: خدا را شاکریم که در ماه محرم که مصادف شده است با هفته دفاع مقدس این خانه‌موزه افتتاح می‌شود.

وی افزود: این خانه‌موزه در حقیقت مانند فانوس دریایی است که موجب می‌شود همه مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در میسر حق قرار گیرند و از مسیر حق منحرف نشوند.

دکتر سقائیان‌نژاد اظهار کرد: در این خانه، ارزش‌ها و خاطرات زیادی نهفته است و وظیفه ما است که از این‌ ارزش‌ها پاسداری کنیم و به هر میزانی که قدر این ارزش‌ها را بدانیم، رشد کرده‌ایم.

وی افزود: پیروان امام حسین(ع) پیروان رشد هستند و رشد به معنای حفاظت و مراقبت از سرمایه‌‌های خود است.

شهردار قم با اشاره به آیات ۴ و ۵ سوره نساء بیان کرد: در این‌ آیات خداوند می‌فرماید که اموال کودکان باید در اختیار قیم قرار گیرد و زمانی که رشد کردند اموال به آن‌ها بازگردانده می‌شود بنا بر این رشد به معنای حفاظت از سرمایه‌ تعبیر می‌شود.

وی ادامه داد: در زمان امام حسین(ع) چیزی از اسلام باقی نمانده بود بنابراین امام حسین(ع) با ایثار و فداکاری، جان خود را برای حفظ و حراست از اسلام که از سرما‌یه‌های مسلمانان است فدا کردند تا این سرمایه باقی بماند و موجب هدایت شود.

وی با بیان این‌که در دفاع مقدس نیز الگو رزمندگان امام حسین(ع)‌ بود، تصریح کرد: شهدا راه صحیح را برای ما روشن و مسیر را هموار می‌کنند تا از مسیر اصلی منحرف نشویم.

شهردار قم گفت: شهیدان اسطوره‌های همیشه زنده و جاودان هستند و جوانان و نوجوانان باید با الگو گرفتن از این شهدا در مسیر حق حرکت کنند.

سقائیان‌نژاد با بیان این‌که این خانه‌موزه باید جلوه‌گر فرهنگ ایثار و شهادت باشد، اظهار کرد: امیدواریم این خانه‌موزه بتواند محتوای خود را پیدا کند و با معنویتی که در این خانه وجود دارد چراغ هدایتی برای همه مردم باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج