امروز در فضای مجازی مطالب ناشایستی درباره مدافعین حرم منتشر می‌شود، در حالیکه اگر مدافعین حرم نبودند، ما در آرامش و امنیت نبودیم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، حجت الاسلام و المسلمین  حسین جوشقانیان در جلسه درس اخلاق با موضوع «خانواده حسینی، جهاد دیروز، جهاد امروز» که با حضور اساتید و طلاب جامعه‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها) در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: همه ما باید به تغذیه جسمی، علمی، روحی، عاطفی و معنوی اهمیت دهیم

رئیس موسسه روایت سیره شهدا به تغذیه جسمی اشاره کرد و اظهار داشت: طلب رزق باید مطابق با شریعت باشد و آداب تغذیه باید رعایت شود.

حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان تصریح کرد: مادر شهید شفیعی در بیان خاطرات خود می‌گفت که در دوران طفولیت این شهید تلاش می‌کرد که با وضو به کودک خود شیر دهد.

وی با بیان اینکه تغذیه جسمی باید حلال باشد، گفت: شهید حسین پور دائم الذکر بود و همواره ذکر «السلام علیک یا أباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) بر زبان ایشان جاری بود.

آگاهی بخشی، بصیرت و بینش عمیق، لازمه تغذیه علمی است

رئیس موسسه روایت سیره شهدا به لزوم تغذیه علمی اشاره کرد و افزود: ما باید کودکان خود را با معارف قرآن، اهل بیت(علیهم‌السلام)، معارف عاشورا و معارف ظهور تغذیه کنیم.

وی با تصریح بر اینکه آگاهی بخشی، بصیرت و بینش عمیق، لازمه تغذیه علمی است، ادامه داد: شهدای کربلا همگی بصیر و حضرت ابوالفضل(علیه‌السلام) سرامد همه شهدا بودند.

حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان با بیان اینکه امروز تغذیه علمی و دانش در جامعه ما بیش از پیش احساس می‌شود، تأکید کرد: امروز کشور ما به مصطفی احمدی ها، چمران ها، ابوترابی ها، میثمی‌ها و علما و بزرگانی چون بهشتی‌ها و مطهری‌ها نیازمند است.

وی در ادامه به تغذیه معنوی اشاره کرد و افزود: اگر تغذیه جسمی و علمی باشد، اما فرد تغذیه معنوی نداشته باشد، سازنده بمب اتم می‌شود، در حالیکه اگر هر سه نوع تغذیه را داشته باشد، فردی چون مصطفی احمدی روشن‌ها می‌شود.

عضو ستاد مردمی تکریم شهدای مدافع حرم تصریح کرد: بزرگترین و بالاترین هنر عاشوراییان معیت با ولیّ خدا بود؛ به طوریکه یاران امام حسین(علیه‌السلام) تمام خطراتی را که متوجه آن حضرت بود، به جان خریدند.

وی یادآور شد: حضرت أباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) شب عاشورا به یاران خود اجازه رخصت دادند، اما یاران حضرت نپذیرفتند و تا پای جان همراه حضرت ماندند.

حجت الاسلام و المسلمین جوشقانیان ادامه داد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: «یاران امام حسین(علیه‌السلام) کسانی هستند که نه قبلا و نه بعدا مثل آنان نمی‌آید» و کسی در عرصه هستی و برای همیشه تاریخ، تراز می‌شود که از آنان الگو بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج