پنج هزار دانش آموز قمی روز چهارشنبه به یاد رشادت های حضرت قاسم بن الحسن(ع) در قالب همایشی با عنوان «احلی من العسل» در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، همایش احلی من العسل به یاد شهادت حضرت قاسم بن الحسن(ع) برگزار شدکه در دوران نوجوانی در محضر امام زمان خود برای شهادت در راه دین و امام خویش پیشقدم شد.

عنوان همایش، برگرفته از سخن حضرت قاسم(ع) در شب عاشوراست که سیدالشهدا(ع) از ایشان پرسیدند که «مرگ را چگونه می بینی؟» و حضرت قاسم(ع) پاسخ داد: «احلی من العسل؛ مرگ در نزد من شیرین تر از عسل است».

حضرت قاسم(ع) الگویی برای همه جوانان و نوجوانان است تا آرمان ها و ارزش های مذهبی و دینی خود را پاس بدارند و در دفاع از ولایت ثابت قدم بمانند.

مدیرکل آموزش و پروش قم در این آیین گفت: امروز آموزش و پرورش افتخار دارد در روزهای آغازین بازگشایی مدارس، دانش آموزان را در چنین فضای معنوی گردهم آورده تا راه و رسم شهیدان را بیاموزند و ادامه دهند.

حمیدرضا شیخ الاسلام افزود: آموزش و پرورش در تلاش است تا با ترویج فرهنگ ولایتمداری، امر به معروف و نهی از منکر و عمل به قرآن و عترت اهل بیت(ع)، مسیر تربیتی شایسته ای برای دانش آموزان ترسیم نماید.

به گفته وی، همایش احلی من العسل همزمان در تمام مدارس متوسطه اول و دوم استان قم و همچنین امامزاده های سید علی(ع) و امامزاده جعفر شهید(ع) برگزار شد.

دانش آموزان استان قم در این آیین معنوی که با حضور آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه و سید مهدی صادقی استاندار قم برگزار شد، با ذکر مصیبت، روضه خوانی و مداحی و با بستن پیشانی بندهایی با عناوین «یا ابوالفضل(ع)»، «یا امام حسین(ع)» و «یا زهرا(س)» عشق و دلدادگی خود را به اهل بیت(ع) به نمایش گذاشتند.

نوجوانان با سردادن نوحه هایی در غم شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و ضمن بیعت با آرمان های شهدا، به عزاداری پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج