مادر شیهدان زین‌الدین گفت: در حال حاضر جنگ روحی و فکری در کشور ما وجود دارد که همه خانواده‌ها و جوانان را تهدید می‌کند؛ این جنگ به مراتب سخت‌تر از جنگ نظامی است بنا بر این باید بسیار مراقب باشیم که در دام دشمنان گرفتار نشویم.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مادر شهیدان زین‌الدین در مراسم افتتاح خانه‌موزه شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین، گفت: زمانی که خبر شهادت فرزندانم را آوردند، گویا مانند کبوتر خونین بال پرواز کردند و ملائک به استقبال آن‌ها آمدند و به لقا‌الله پیوستند.

وی افزود: بنده در صبحت‌های خود هیچگاه از فرزندان شهیدم تعریف و تمجید نکرده‌ام و همیشه محور سخنانم آیات و روایات است.

زنیب اسلام دوست افزود: خداوند متعال در سوره توبه، جان و مال مومنین را در مقابل بهشت می‌خرد و این وعد در قرآن، تورات و انجیل آمده است؛ این معامله بسیار زیبا و نورانی است و انسان باید ظرفیت زیادی داشته باشد که خداوند با او معامله کند.

وی با اشاره به مصادف شدن ماه محرم و هفته دفاع مقدس، بیان کرد:‌ ماه محرم و هفته دفاع مقدس مانند یک جان در دو کالبد هستند؛ محرم به معنی عاشورا و دفاع مقدس به معنی انقلاب اسلامی است و در هر دو نیز از حریم اسلام دفاع شد.

مادر شیهدان زین‌الدین با اشاره به آیه ۴۰ سوره حج، گفت: خداوند، کسانی را که یاری او کنند و از آیین و مراکز عبادتش دفاع کنند، یاری می‌کند و بدون شک این وعده خدا انجام شدنی است.

اسلام‌دوست با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم، گفت:‌ مدافعان حرم با ایستادگی در برابر دشمنان، از مرز‌های ما دفاع کردند تا اسلام ماندگار بماند، اگر مدافعان حرم نبودند چه بسا الان در داخل کشور باید با دشمنان مبارزه می‌کردیم.

وی افزود: گریه کردن برای امام حسین(ع) موجب رفع شدن بسیاری از مشکلات می‌شود و حتی گره‌گشای مصائب پیامبران نیز بوده است.

مادر شهیدان زین‌الدین افزود: در حال حاضر جنگ روحی و فکری در کشور ما وجود دارد که همه خانواده‌ها و جوانان را تهدید می‌کند؛ این جنگ به مراتب سخت‌تر از جنگ نظامی است بنا بر این باید بسیار مراقب باشیم که در دام دشمنان گرفتار نشویم.

اسلام‌دوست ضمن قدردانی از حمایتهای دکتر سقائیان نژاد شهردار قم در راه اندازی خانه موزه شهیدان زین الدین افزود: شهیدان بزرگوار زیادی در کشور وجود دارند و همه این شهیدان تربیت شده قرآن و اهل بیت(ع)‌ بودند.

وی با بیان این‌که انس با قرآن از ویژگی‌های مهدی و مجید زین‌الدین بود، گفت: قران یک جواهر بسیار ارزشمند است که تمام علوم در آن نهفته شده است و ما باید از این دریای بی‌کران و عظیم استفاده کنیم.

مادرشهیدان زین‌الدین افزود:‌ خداوند، کسانی را که به دین او کمک می‌کنند یاری می‌کند بنا بر این باید در مسیر حق ثابت قدم بمانیم و تا جان در بدن داریم از اسلام دفاع کنیم.

اسلام‌دوست گفت: استفاده نکردن از مال حرام و بیت‌المال، مقید بودن به احکام شرعی و پیروی از دستورات خدای متعال و تعالیم اسلامی از دیگر ‌ویژگی‌های شهیدان زین‌الدین بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج