مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم گفت: به همت شهرداری قم و با همکاری هیات رزمندگان اسلام 40 تصویر از شهدای شهر مقدس قم رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به جایگاه شهدا در نظام اسلامی اظهار کرد: امنیت و اقتدار امروز نظام اسلامی مرهون خون‌ شهدا است و این بزرگواران بودند که جان خود را در طبق اخلاص برای حفظ اسلام و میهن اسلامی گذاشتند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ متعالی عاشورا و رشادت‌های یاران امام حسین(ع) در صحنه کربلا است تصریح کرد: امام حسین(ع) و یارانش در صحنه نبرد کربلا در مقابل ظلم، بدعت و تحریف دین ایستادند تا اسلام حقیقی برای امروز بماند و شهدا نیز در دوران دفاع مقدس با همین مبنا در مقابل دشمنی که تلاش داشت پایه‌های نظام اسلامی را به لرزه در آورده و اجازه رشد و پیشرفت کشوری در سایه اسلام را ندهد ایستادند.

حمیدرضا عابدی خرسندافزود: در همین راستا شهرداری قم در اقدامی اقدام به گردآوری 40 تصویر از شهدای شهر مقدس قم کرده است.

وی با بیان اینکه در مراسمی با عنوان «چلچراغ؛ 40 شهید شاخص قم» همزمان با شکست حصر آبادان تصاویر این شهدا رونمایی خواهد شد گفت: این مراسم به همت شهرداری قم و با همکاری هیات رزمندگان اسلام با حضور مسوولان لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا و مردم شریف قم همزمان با هفته دفاع مقدس و شب هفتم ماه محرم در گلزار علی‌بن جعفر(ع) و مجتمع امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج