در راستای اجرای سند ائتلاف نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان، اولین جلسه کمیته علمی و اجرایی طرح ملی نماد در آموزش و پرورش لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، هدف کلی طرح نماد را تأمین و ارتقای مراقبت‌های اجتماعی از دانش‌آموزان مدارس با رویکرد توانمندسازی مدرسه محور عنوان و گفت: در طرح نماد مجموعه‌ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌ها، شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت‌های روانی و اجتماعی، به منظور مراقبت از دانش‌آموزان در برابر رفتار‌های پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم از طریق مداخله به موقع و موثر، اجرا می‌شود.

فرید بهرامی در ادامه به رشد آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان و پایین آمدن سن اعتیاد اشاره کرد و افزود: خانواده و مدارس دو نهاد تأثیرگذار و مهم در الگوسازی افراد جامعه هستند که توجه به نقش هرکدام می‌تواند اقدام مثبتی در جهت پیشگیری و درمان معضلات اجتماعی باشد.

کمیته علمی اجرایی نماد لرستان

وی ادامه داد: سن نوجوانی برهه‌ی زمانی است که اصلاح رفتاری، بهتر از سنین بالاتر در آن انجام می‌گیرد و رشد شخصیتی را به مسیر درست هدایت می‌کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش لرستان، رفع مشکلات تعلیم و تعلم را با تقویت بازوی مشاوره‌ای مدارس و فراهم‌کردن شرایطی برای حضور مددکاران اجتماعی و تقویت بعد آموزشی برای اجرای طرح‌های پیشگیرانه عنوان کرد و افزود: اولین قدم در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در مدارس بعد آموزشی و پیشگیرانه خودمراقبتی است که باید به آن توجه کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج