فریدون خودنی از عقد تفاهم‌نامه همکاری کاهش تلفات با شرکت توانیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، در خصوص عقد تفاهم‌نامه 60 میلیارد ریالی با شرکت توانیر، گفت: با توجه به موفقیت به دست آمده در زمینه کاهش تلفات در سال گذشته و ادامه روند طرح جهادی و نیز رسیدن به سهمیه تعیین شده، این بار نیز شرکت توانیر به منظور پایداری انرژی تحویلی به مشترکین و جلوگیری از هدر رفت این انرژی گران‌بها تفاهم‌نامه کاهش تلفات را در شهریور ماه سال جاری به مبلغ 60 میلیارد ریال منعقد کرد.

مهندس خودنیا با بیان اینکه مقوله کاهش تلفات از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین مباحث در صنعت برق کشور است، ابراز داشت: تلفات برق خسارات بسیار سنگینی را به صنعت برق کشور وارد نموده و استفاده بی رویه از آن خصوصاً به‌صورت غیرمجاز که استفاده کننده هیچ‌گونه محدودیتی برای خود متصور نیست،  محیط‌زیست را به خطر انداخته و عواقب آن متوجه شهروندان خواهد شد.

وی افزود: براساس محاسبات، سالانه صدها میلیارد تومان خسارت در نتیجه هدر رفت انرژی به صنعت برق وارد می شود که می توان با کار بیشتر و عدم استفاده از غیر مجازها و ترویج و عملی نمودن درست مصرف کردن از این سرمایه ملی حمایت کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با یادآوری این مطلب که در سنوات گذشته تلفات واقعأ جبران ناپذیر بود گفت: با تلاش های شرکت توزیع خوشبختانه موفق شده ایم حدودأ 15 درصد از تلفات را کاهش دهیم و در حال حاضر تلفات برق لرستان به کمتر از 11 درصد رسیده است.

مهندس خودنیا با بیان اینکه شاخص تعیین شده در این تفاهم نامه کاهش تلفات استان از حدود 11 درصد به 9/9 درصد است، اظهار داشت: تفاهم نامه فوق از شهریور 96 بمدت 6 ماه تا پایان بهمن ماه می باشد که مبلغ عقد تفاهم نامه 6 میلیارد تومان می باشد و در مرحله اول 50 درصد از اعتبار تفاهم نامه تخصیص یافته که در حال اجرا می باشد.

در این راستا مهندس حسینی مهر مدیر دفتر کنترل و پروژه و دبیر کمیته عالی کاهش تلفات مفاد تفاهم نامه را تشریح و ابراز داشت بندهای مصوب شده در تفاهم نامه بشرح ذیل می باشد که الزامأ باید تا پایان بهمن امسال اجرایی و تحویل گردد.

احداث16.92 کیلو متر شبکه 20 کیلو ولت(فشار متوسط)

احداث 15.3کیلومتر شبکه فشار ضعیف با اجرای کابل خودنگهدار .

نصب و اصلاح 32 کیلومتر کابل سراسری مشترکین.

مدت زمان اجرای تفاهم نامه تا پایان بهمن ماه 96 می باشد.

نصب 157 دستگاه ترانس کم ظرفیت.

تعویض 15 هزار کنتور تکفاز و 3 فاز عادی

مهندس حسینی مهر در پایان گفت: تاکنون 30 درصد از بودجه تخصیصی جذب و مابقی پروژه ها با پیشرفت فیزیکی بیش از 50 درصد در حال اجرا بوده و برنامه ریزی گردیده تا پایان آبان ماه پروژه های مذکور تکمیل گردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج