استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم اجرای طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان گفت:این طرح موجب سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌های توسعه‌ای در سواحل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست هماهنگی اجرای طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان هرمزگان که با حضور معاونین سازمان حفاظت محیط زیست کشور در تهران برگزار شد، طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان هرمزگان را بسیار مهم و کلیدی دانست و بیان داشت: ما در کنار ظرفیت‌های بزرگ محیطی در خلیج فارس و دریای عمان با محدودیت و ملاحظات زیست محیطی در بهره‌گیری از ظرفیت دریا و سواحل مواجه هستیم که نیاز است این موارد زیست محیطی به درستی رعایت شود.

وی ادامه داد: طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان هرمزگان نقشه راه و تنظیم کننده فعالیت‌ها در این پهنه از سرزمین کشورمان است.

همتی تصریح کرد: ورود عقلانی و کارشناسی به فعالیت‌های اقتصادی در دریا و سواحل امری لازم و ضروری است که اجرای این طرح چنین شرایطی را فراهم می‌کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان هرمزگان موجب سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌های توسعه‌ای در سواحل هرمزگان طبق اصول زیست محیطی می‌شود.

وی افزود: طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست در مناطق ساحلی استان هرمزگان قرار است با همکاری آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن و سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان اجرا شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج